POGLEDAJTE GOLOVE

Inter poveo nakon 'presude' VAR-a, Slaven preokrenuo, a Ivanu Krstanoviću uspjelo nešto što je prije njega napravilo tek pet nogometaša u HT Prvoj ligi

17.07.2020 u 22:07

U prvoj utakmici 35. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Koprivnici je Slaven Belupo svladao Inter iz Zaprešića 3:1

Bila je to utakmica za prestiž, bez rezultatskog značaja, jer je domaći sastav već odavno riješio sve brige oko ostanka, a daleko je ostao i od borbe za neku od pozicija koje vode u Europe, dok su s druge strane gosti drugoligaši i sljedeće sezone ih nećemo gledati u HT Prvoj ligi.

Zaprešićani su poveli u 12. minuti. Domaćin je neuspješno namještao zaleđe, čak su neki igrači Intera stali misleći da je nedozvoljena pozicija, zatim smo vidjeli i smušenost u obrani Slaven Belupa, a poklon je na kraju iskoristio Andrić za pogodak i vodstvo 'žutih'.

Tri minute prije odlaska na odmor došlo je izjednačenje. Bačelić-Grgić je ostao usamljen na drugoj vratnici te je glavom poentiao za 1:1.

U četvrtoj minuti nastavka preokret 'farmaceuta'. Poslije udarca iz kuta najviši u skoku je bio Etoundi.

U 53. minuti pobjedu Koprivničana potvrdio je iskusni napadač Krstanović udarcem s bijele točke. Bio je to njegov 100. pogodak u elitnom razredu hrvatskog nogometa, a to je prije njega uspjelo još samo petorici.

Sedmi Slaven Belupo sada ima 38 bodova, devet manje od šeste Gorice, a pet više od osmog Varaždina, dok je Inter, koji je još ranije izgubio izglede za ostanak u prvoj ligi, nakon 14. uzastopnog poraza ostao na 17 bodova, sedam manje od devete Istre 1961.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 76 bodova, Osijek na drugom mjestu ima 62 boda, Lokomotiva je treća sa 61 bodom.

• +11
Slaven Belupo - Inter, 35. kolo HT Prve lige, 2019/20. Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak / CROPIX

Nogomet se vratio na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Najvažnije da se nogomet vratio. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

1. Dinamo 34 24 4 6 60-20 76
  2. Osijek 34 17 11 6 46-26 62
  3. Lokomotiva 34 18 7 9 53-36 61
  4. Rijeka 34 17 7 10 51-38 58
  5. Hajduk 34 17 6 11 54-37 57
  6. Gorica 34 12 11 11 43-47 47
  7. Slaven Belupo 35 10 8 17 34-51 38
  8. Varaždin 34 8 9 17 28-48 33