UTJEHA ZA PORAZ

Imamo novog najmlađeg strijelca u povijesti Bundeslige; jedva da je prešao 17 godina

06.06.2020 u 19:05

Nogometaš Bayer Leverkusen Florian Wirtz postao je u subotu najmlađi strijelac u povijesti Bundeslige postigavši posljednji pogodak u porazu Bayera kod kuće od Bayerna (2:4)

Wirtz (17) je ušao u drugom dijelu, a minutu prije kraja je svladao Manuela Neuera i ušao u povijest Njemačke lige.

Ofenzivni veznjak došao je ove godine iz Koelna, a s 17 godina i 34 dana oborio je rekord Nurija Sahina, koji je 2005. zabio za Borussiju Dortmund kada je imao 17 godina i 82 dana.

• +5
Bundesliga, Bayer - Bayern Izvor: EPA / Autor: MATTHIAS HANGST / POOL

Domaćini su poveli golom Lucasa Alaria (9), ali već do poluvremena Bayern je zabio tri pogotka, a strijelci su bili Kingsley Coman (27), Leon Goretzka (42) i Serge Gnabry (45). Robert Lewandowski u 66. minuti pogađa za 4-1, a poraz domaćina ublažio je Florian Wirtz (89).

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za Bayern od 67. minute.