POZNATI SVI PAROVI

Imamo i zadnjeg sudionika osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa; bivši prvoligaš i prvi osvajač natjecanja ispao od trećeligaša

20.10.2020 u 18:44

Nogometaši Rudara iz Labina izborili su plasman u osminu finala hrvatskog nogometnog Kupa nakon što su u nastavku odgođenog susreta 16-ine finala pobijedili Inter iz Zaprešića sa 2:0

Susret trećeligaša Rudara i drugoligaša Intera trebao se odigrati 11. listopada, ali je utakmica prekinuta nakon prvog poluvremena zbog lošeg vremena pri rezultatu 0:0. Domaćin je bio bolji, a u 16. minuti je imao i kazneni udarac. Pucao je Macan, ali je vratar zaprešićkog kluba Križanović obranio.

Nastavak susreta je odigran ovoga utorka, a Rudar je nadigrao svog suparnika i posve zasluženo pobijedio sa 2:0 golovima Dadića (51) i Miškulina (90).

'Ne znam što bih rekao, igrali smo poluvrijeme, a činilo mi se kao da igramo normalnu utakmicu s produžecima. Utakmica je bila sadržajna i puna naboja, krenuli smo jako dobro, imali situacije koje smo možda mogle realizirati, a kada su oni krenuli na sve ili ništa, ‘visili’ smo u nekim situacijama', kazao je za klupsku stranicu trener Elvis Brajković.

'Trebali smo prije prelomiti utakmicu, nismo uspjeli, a na kraju smo zabili u posljednjoj minuti. Hvala svima na podršci u ime igrača kojima mi iz stručnog stožera i čestitamo na borbenoj prezentaciji', dodao je bivši hrvatski reprezentativac koji je Rudar preuzeo u srpnju ove godine.

Rudar je tek drugi put u povijesti izborio plasman u osmini finala hrvatskog Kupa. Labinjanima je to prvi put uspjelo 2009. kada ih je zaustavio Pomorac pobjedom 9:0.

Labinjani će u osmini finala gostovati kod Oriolika iz Oriovca.