GOL ZA TRIJUMF

Iličević ušao s klupe i uveo HSV u četvrtfinale

03.12.2013 u 22:02

Hrvatski nogometaš Ivo Iličević bio je junak pobjede Hamburga u osmini finala tamošnjeg DFB Pokala

Hrvatski reprezentativac je u 85. minuti postigao pogodak za 2-1 pobjedu Hamburga protiv Kölna, trenutačno vodeće momčadi druge lige. U istoj minuti, prije četiri dana, Iličević je pogodio gredu i promašio prvenstvenu pobjedu svoje momčadi kod Wolfsburga (1-1).

Ovaj put je Iličević bio precizan pogodivši supotni kut iz prvog dodira, te je razgalio domaće navijače. Vodio je Hamburg 1-0 pogotkom Maximiliana Beistera, no gosti su početkom drugog dijela izjednačili na 1-1 preko Poljaka Adama Matuszczyka.

U 75. minuti je u igru, kao džoker, ušao Iličević i deset minuta kasnije je presudio Kölnu, a recimo da je cijelu utakmicu za pobjednika odigrao Milan Badelj. Među osam najboljih se plasirao i Kaiserslautern, koji je u drugoligaškom obračunu slavio s laganih 3-0 u Berlinu kod Uniona.