• Zadnja izmjena 20.08.2011 20:49
  • Objavljeno 20.08.2011 u 20:45
Ivo Iličević (u bordo dresu) i Mato Jajalo

Izvor: Pixsell PXL Agencije / Autor: nph / Mueller

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 3. kola njemačkog nogometnog prvenstva Koeln i Kaiserslautern odigrali su 1:1 (1:1), a pogotke su postigli hrvatski igrači, Kaiserslautern je poveo golom Ive Iličevića u 17. minuti, a izjednačio je Mato Jajalo u 19.

Iličević je pogodio mrežu Koelna, ispred koje je stajao Miro Varvodić, odličnim volejem sa 15-ak metara, da bi Jajalo izjednačio preciznim prizemnim udarcem sa 12 metara iskosa.

Ivica Olić bio je strijelac za Bayern iz Muenchena koji je na svom terenu deklasirao Hamburger SV sa 5:0 (3:0). Olić je u igru ušao u 71. minuti umjesto Riberyja, te je u 80. pogodio za konačnih 5:0. Prethodno su se u strijelce upisali Van Buyten (13), Ribery (17), Robben (34) i Gomez (56). Danijel Pranjić nije igrao za Bayern, kao niti Mladen Petrić za HSV.

Prvak Borussia iz Dortmunda na svom je terenu svladala Nuernberg sa 2:0 (0:0) golovima Lewandowskog (50) i Grosskreutza (80), a Ivan Perišić je za pobjednički sastav igrao od 72. minute.

Josip Šimunić nije igrao za Hoffenheim koji je kao gost svladao Augsburg sa 2:0 (1:0).

Na vrhu ljestvice je Borussia iz Mönchengladbacha sa sedam bodova ispred skupine od sedam momčadi koje imaju po šest.

REZULTATI 3. KOLA:
Bayern - Hamburger SV 5:0 (Van Buyten 13, Ribery 17, Robben 34, Gomez 56, OLIĆ 80)
Stuttgart - Bayer 0:1 (Kiessling 28)
Borussia D. - Nürnberg 2:0 (Lewandowski 50, Grosskreutz 80)
Augsburg - Hoffenheim 0:2 (Babel 5, Salihović 75-11m)
Werder - Freiburg 5:3 (Fritz 30, Pizarro 34, Arnautović 65, Hunt 87-11m, Wesley 90+3 / P. Cisse 7, 48, Reisinger 84)
Köln - Kaiserslautern 1:1 (JAJALO 19 / ILIČEVIĆ 17)

Igrano u petak:
Borussia M. - Wolfsburg 4:1 (Reus 15, 67, Daems 32-11m, Bobadilla 45 / Hasebe 12)