gol je posvetio sestri

Igrači Dinama razočarani su remijem, ali ne gube nadu: Žalosni smo, ali i ponosni, sve je još uvijek otvoreno...

11.10.2022 u 23:51

Nogometaši Dinama su u 4. kolu Lige prvaka na Maksimiru odigrali 1:1 s Red Bull Salzburgom. Šteta, imali su 'modri' priliku uzeti sva tri boda, no na kraju ipak nisu uspjeli

'Mislim da smo se dobro borili, ali trebali smo možda i više u zadnjim minutama, pali smo energetski. To je bio jedan od razloga zbog kojih nismo došli do tri boda. Ništa još nije gotovo', kazao je Dinamov stoper Josip Šutalo koji je proglašen igračem utakmice te dodao:

'Pogreške se događaju, to je normalno. Dobro smo se dignuli nakon prvog gola i to je najvažnije. Zabili smo na vrijeme, ali nedostajalo je energije u zadnjim minutama. Ništa nije izgubljeno, imamo još dvije utakmice, dat ćemo sve od sebe da dođemo do maksimalnog broja bodova.'

Oglasio se i Dario Špikić.

'Nažalost, nismo uspjeli doći do sva tri boda. Prvo poluvrijeme smo igrali odlično, drugo isto, ali pred kraj smo izgubili goriva da uzmemo sve. Žalosni smo, ali i ponosni, to je veliki bod u Ligi prvaka. Okrećemo se dalje prvenstvu, a onda Milanu. Sve je otvoreno, kao što smo tu pobijedili Chelsea, moguće je i Milan, posebice uz ovakve navijače. Dat ćemo sve od sebe i nadamo se najboljem', kazao je Dario Špikić.

• +51
Dinamo - Red Bull Salzburg, Liga prvaka, 11.10.2022. Izvor: EPA / Autor: ANTONIO BAT

Robert Ljubičić zabio je za 1:1. Prvi mu je to gol u dresu Dinama...

'Mislim da smo zaslužili više od boda, ali svaki bod u Ligi prvaka je bitan. Otvorena utakmica, igrali smo bolje nego u Salzburgu, imali smo dobrih šansi. Na kraju da je Bočkajev slobodnjak ušao, sve bi bilo drugačije... Navijači su nas danas podržali, neshvatljivo koliko je to lijepo. I nakon što smo primili gol su nas podignuli, nismo popustili, to je bio ključ ove utakmice', rekao je Ljubičić te nastavio:

'Ne znam kako točno izgleda tablica, ali mi moramo ići utakmicu po utakmicu. Sve je u našim rukama. Dolazi nam Milan, znamo kako je bilo na San Siru, analizirat ćemo i njihove utakmice. Moramo ih dobiti.'

Ovo mu je prvi gol za Dinamo...

'Da, moj prvi gol za Dinamo na službenim utakmicama. Drago mi je što sam zabio jer me momčad stvarno odlično primila otkad sam došao. Ovo je gol za moju sestru, danas ima rođendan. U prvom trenutku nisam slavio, vidio sam da je sudac digao zastavicu. Suigrači su više slavili nego ja', otkrio je Ljubičić koji se sve glasnije spominje i kao mogući hrvatski reprezentativac:

'Nije to na meni, trudim se i dajem sve od sebe...', zaključio je Robert Ljubičić.