francuska liga

Igor Tudor slavio u Derbiju Mediterana; Marseille uvjerljiv kod Nice, dva je gola zabio Alexis Sanchez

28.08.2022 u 18:37

Nogometaši Marseillea pod vodstvom Igora Tudora ostvarili su uvjerljivu 3:0 pobjedu na gostovanju u Nici, u nedjeljnom dvoboju 4. kola francuskog prvenstva. Pobjeda u Derbiju Mediterana privremeno im je donijela vodeću poziciju na prvenstvenoj ljestvici...

Najzaslužniji za pobjedu bio je čileanski napadač Alexis Sanchez koji je postigao svoja prva dva gola u dresu Marseillea. Prvi put je mrežu zatresao u 10. minuti za 1:0, a drugi put u 42. minuti za konačnih 3:0. Drugi gol za goste postigao je Prtugalac Nuno Tavares.

Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car ponovno je ostao na klupi za pričuve Marseillea.

Najuvjerljiviju pobjedu kola postigao je Montpellier koji je slavio 7:0 na gostovanju u Brestu. Već nakon 11 minuta bilo je 3:0 za goste, a 5:0 na poluvremenu golovima Maouasse (6), Wahija (10, 31), Khazrija (11) i Cozze (25). U drugom dijelu je još dva gola dodao Germain (64, 84).

Marseille i Lens su trenutačno u vodstvu s po 10 bodova, PSG je treći s devet bodova i utakmicom manje.