REMI U DERBIJU

Ibra zabio za PSG, Falcao uzvratio za Monaco!

22.09.2013 u 23:14

U derbiju šestog kola Le Championnata PSG i Monaco na Parku prinčeva podijelili su bodove. Završilo je 1-1. Danijel Subašić odradio je na golu gostujuće momčadi svih 90 minuta...

Zlatan Ibrahimović doveo je parišku momčad u vodstvo u petoj minuti nakon ubacivanja Maxwella s lijeve strane. Ibrahimović je najmanje jedan gol postigao na sedmoj od deset posljednjih PSG-ovih domaćih prvenstvenih utakmica. Imao je Šveđanin još jednu dobru priliku za postizanje pogotka, ali je pokšao nabacivati na drugu vratnicu iz vrlo povoljne situacije, nakon što nije reagirao dovoljno brzo na šutu.

Za monegašku je momčad u 20. minuti izjednačio Falcao glavom s poda na asistenciju Joaa Moutinha. Bio je to Kolumbijcu peti prvenstveni pogodak u šestom nastupu.

Uopće, reakcija momčadi Claudija Ranierija nakon rano primljenog lopta bila je impresivna: totalno su preuzeli inicijativu i stiskali domaćine sve do izjednačenja.

Nica je do svoje najuvjerljivije pobjede u sezoni došla deklasiravši Valenciennes kod kuće 4-0. Dario Cvitanich zabio je tek prvi pogodak za domaćine, i to s bijele točke. Momčad s Azurne obale nanizala je pet utakmica bez poraza, od čega tri pobjede, a Argentinac hrvatskih korijena dosad je u sezoni zabio četiri prvenstvena gola.

Nogometaši Lyona, budući Rijekini suparnici u skupini Europa lige, na svom su Gerlandu pobijedili Nantes 3-1 pogocima Gomisa, Greniera i Brianda. Jimmy Briand zabio je jubilarni 50. pogodak u Le Championnatu pri 255. nastupu.