VRIJEME DARIVANJA

I trener Rijeke i Rudeša žele istu stvar, bliži se Božić pa onda...

16.12.2023 u 20:36

Nogometaši Rijeke uvjerljivom su pobjedom zaključili prvi dio sezone, s 3-0 (1-0) su na svojoj Rujevici svladali Rudeš u dvoboju 19. kola SuperSport HNL-a, a svoje viđenje dvoboja dala su obojica trenera

Najbolji igrač susreta bio je Franjo Ivanović koji je postigao uvodna dva gola na susretu, mrežu Rudeša je pogađao u 14. i 62. minuti. Sve je zaokružio Marko Pjaca golom u 74. minuti za konačnih 3-0.

'Odigrali smo dobru, kontroliranu utakmicu s puno prilika. Pobijedili smo 3:0, ali realizacija je opet bila takva kakva je bila. Ne očekujem od svojih igrača da pobijede s 10:0, ali mislim da nam stresovi na klupi nisu potrebni kad igramo takvih 45 minuta. Kad se sve zbroji i oduzme, pobjeda je apsolutno zaslužena i idemo na lijepu božićnu i novogodišnju stanku', rekao je trener domaćina Željko Sopić i dodao:

• +13
Rijeka - Rudeš, 19. kolo, 2023/24. Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

'Mislim da možemo biti sretni, ali to ne znači da smo ja i Rijeka zadovoljni s mjestom koje trenutačno zauzimamo. Nadam se, bez obzira što u cijeloj Hrvatskoj vlada besparica, da ćemo preko zime dovesti trojicu igrača i napasti prvo mjesto.'

Trener Rudeša Davor Mladina smatra da je presudila razlika u individualnoj kvaliteti:

'Relativno smo dobro ušli u utakmicu, ograničili smo Rijeku poput Dinama, ali nismo u zadnjoj trećini bili toliko opasni, što nam je nedostajalo kroz cijelo prvenstvo. Na kraju se vidjelo da kvaliteta Rijeke rješava te probleme. Da smo zabili prvu šansu, ne znam bi li bio ovakav rezultat, ali bi Rijeka sigurno barem bila malo nervoznija. Na kraju je to razlika u individualnoj kvaliteti, mi smo igrali protiv reprezentativaca, a ja sam stavio momka od 19 godina da prvi put igra i čuva jednog od njih. Trebaju nam tri-četiri nova igrača da bi bili konkurentni.'

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport