SJAJNI MARCUS CAMBY

I bez Brandona Roya Portland slavio

13.04.2010 u 10:48

Nakon ozljede Brandona Roya, Marcus Camby je uskočio i sa svojim 30 koševa i 13 skokova doveo Portland Trail Blazerse do pobjede nad gostujućim Oklahoma City Thunderom 103:95 u ponedjeljak

Prije početka utakmice Blazersi su saznali da Roy ne može igrati zbog djelomičnog puknuća meniskusa desnog koljena te da će propustiti zadnje dvije utakmice regularnog dijela sezone. Upitno je i hoće li moći igrati doigravanje.
Trail Blazersi su nadoknadili gubitak svog vodećeg igrača nadigravši Thunder 60:44 u drugom poluvremenu.

Andre Miller je zabio 22 koša, LaMarcus Aldridge je dodao 15 za Portland (50:31) koji je izjednačen sa San Antoniom na šestoj poziciji u utrci za doigravanje u Zapadnoj konferenciji.

Vodeći strijelac NBA Kevin Durant zabio je 30 koševa za Oklahoma City koji je osigurao osmo mjesto u doigravanju i u prvom će krugu igrati protiv LA Lakersa.

Portland je nadokandio zaostatak od 51:43 u poluvremenu i ekipe su bile izjednačene 88:88 u zadnjoj četvrtini prije nego su Blazersi preokrenuli igru u svoju korist.

Nicolas Batum je pogodio slobodno bacanje nakon čega je uslijedila serija 12:0. Thunder se izvukao na 101:95 1:07 minutu prije kraja, ali je Durant izgubio loptu. Španjolac Rudy Fernandez je pogodio dva slobodna bacanja 15.9 sekundi prije kraja.

U San Antoniu su Spursi nadigrali Minnesota Timberwolvese 133:111.

Keith Bogans je predvodio osam igrača koji su imali dvoznamenkasti učinak sa 17 koševa, a Spursi (50:31) su ostali izjednačeni sa Trail Blazersima u utrci za doigravanje u Zapadnoj konferenciji.

U Denveru je JR Smith zabio 26 koševa, a Aaron Affalo 22 uz 13 skokova za pobjedu Nuggetsa 123:101 nad Memphis Grizzliesima. Nuggetsi su se tako popeli za jedno mjesto ispred Phoenixa i Utaha za treću poziciju u doigravanju u Zapadnoj konferenciji.