Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Hrvoje Milić vraća se na Poljud, ali ovaj put u drukčijoj ulozi. Bivši igrač Hajduka, koji je početkom 2023. godine zaključio igračku karijeru, trebao bi preuzeti vođenje odjela za individualni rad s igračima.
Kako javlja Dalmatinski portal, Milić bi na novu dužnost trebao stupiti sredinom lipnja, a u radu bi mu se trebala pridružiti i trojica klupskih trenera. Njihov glavni zadatak bit će razvoj najtalentiranijih juniora, s naglaskom na individualni napredak i što lakši prijelaz iz juniorskog u seniorski nogomet.
Milić je iz Hajduka još kao mlad igrač otišao u švedski Djurgarden, a na Poljud se vratio u ljeto 2015. godine. U dresu 'bijelih' zadržao se jednu sezonu, nakon čega je karijeru nastavio u Fiorentini.
Fokus na prijelaz u seniorski nogomet
Iako je nakon toga igrao izvan Hrvatske, veza s Hajdukom nikada nije nestala. Krajem prošle godine postao je član Hajdučke zajednice, a sada bi trebao dobiti i važnu operativnu ulogu u klubu.
Nova funkcija Hrvoja Milića trebala bi biti usmjerena na rad s mladim igračima koji se nalaze na prijelomnoj točki karijere. Upravo taj prijelaz iz juniorskog u seniorski nogomet često je najzahtjevniji korak, a Hajduk očito želi dodatno osnažiti taj segment.
Milić će tako, nakon bogatog igračkog iskustva u Hrvatskoj i inozemstvu, znanje pokušati prenijeti na nove generacije Hajdukovih talenata.
