KAD SE PRETJERUJE

Hrvatskom treneru je dosta: Gvardiol? Više nemam riječi, da nekoga tako forsiraju

09.11.2023 u 08:35

Aktualni europski prvak Manchester City u utorak je osigurao plasman u osminu finala Lige prvaka, a hrvatski stručnjak Tomislav Ivković je dan kasnije prokomentirao pretjerane hvalospjeve na račun Joška Gvardiola

Podsjećamo, pobjednički niz Građana nastavljen je i u četvrtom kolu. Rutinskom pobjedom 3:0 protiv Basela, City je došao do četvrtog slavlja osiguravši plasman u osminu finala. City je poveo u 23. minuti golom iz kaznenog udarca koji je sigurno realizirao Norvežanin Erling Haaland, a u samoj završnici prvog dijela Phil Foden je lako prošao svog čuvara i onda lijepim udarcem zabio za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je norveški napadač sjajno pogodivši s ruba kaznenog prostora u 51. minuti. Joško Gvardiol je odigrao cijeli susret za City dok je Mateo Kovačić igrao do 80. minute.

'Pa da, Haaland nije u formi jer nije zabio u nekoliko utakmica i sad zabija bezbroj golova. Kako možemo prekrižiti nekoga na brzaka i reći da nije u formi? Nismo ga prekrižili', bio je sarkastičan Ivković za HRT te je dodao o hrvatskom braniču Gvardiolu:

'Isto tako, više je teško gledati na svaku loptu koju daje Gvardiol kao da je čudo i da nikad nismo vidjeli takvog igrača. I definitivno pretjeruju, više nemam riječi za to. Mislim, to da jednog igrača tako forsiraju još nisam doživio. U nogometu sam 50 i nešto godina. Ali drago mi je, zato je naš igrač.'

Nešto o Mateu Kovačiću…

'Kovačić je isto odigrao dobru utakmicu. Imao je fantastičan pas prvo poluvrijeme. Igrali su dobro, igrali su toliko lagano i jednostavno da je čak i Foden odigrao dobru utakmicu. Jednostavno su bili toliko dominantni.'