Hrvatskoj bod na San Siru, utakmicu obilježio i huliganski incident

16.11.2014 u 20:13

• +19

Kvalifikacije za Euro 2016.: Italija - Hrvatska

Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Alessandro Garofalo

Nogometaši Hrvatske uspjeli su ostati neporaženi u dvoboju protiv Italije na San Siru. Poveli su Talijani golom Candreve, izjednačio je Perišić. Utakmicu je obilježio i veliki navijački incident koji je izazvao prekid utakmice zbog ubačenih baklji u teren...

Sastav Italije: Buffon - De Sciglio, Ranocchia, Chiellini, Darmian - Candreva, De Rossi, Marchisio, Pasqual - Zaza, Immobile.

Sastav Hrvatske: Subašić - Srna, Vida, Ćorluka, Pranjić - Rakitić, Modrić, Brozović - Perišić, Mandžukić, Olić

Kvalifikacije za Euro 2016., skupina H:

Italija – Hrvatska 1:1 (Candreva 11 / Perišić 15)

Tijek utakmice

Kraj - Hrvatskoj bod u Milanu kojeg je zasjenio novi sramotni huliganski incident
90' - tri minute sudačke nadoknade
87' - kakva prilika za Perišića! Izašao je sam pred golmana nakon asistencije Rakitića, ali nije uspio zabiti!
85' - naša igra se izgubila, Talijani bolji u završnici
75' - hvala Bogu, dvoboj je nastavljen...kakva će biti naknadna kazna, bojimo se i pomisliti
- susret je prekinut na neodređeno vrijeme...velika sramota za Hrvatsku
73' - hrvatski huligani počeli su ponovo bacati baklje na teren...sramotne scene u Milanu
69' - izašao Olić, ušao Kramarić
68' - El Sharaawy je opasno opalio nakon brze akcije Italije, malo iznad Subašićeve grede
61' - dobra akcija Hrvatske, lopta je kružila oko 16-erca, na kraju je opalio Rakitić ali točno u Buffona
60' - Rakitić je ubacio, Perišić pucao glavom iznad gola
50' - opasno ubacivanje Srne, na povratnoj lopti našao se Kovačić, no lopta završava u rukama Buffona
47' - silovit udarac Zaze s dvadesetak metara, Subašić je odlično ukrotio!
Poluvrijeme - izjednačen dvoboj u kojem Italija izgleda taktički naprednija, a Hrvatska individualno jača...bit će uzbudljivo u nastavku
45+2 - velika prilika za Hrvatsku! Mandžo je omeo Buffona u skoku, Perišić je pucao glavom prema praznim vratima, ali Ranocchia čisti s crte!
42' - opet kombinacija nakon prekida, Srna puca visoko iznad gola
40' - Rakitić i Ćorluka odigrali su kombinaciju nakon prekida, no potpuno krivo
32' - krasna akcija Talijana, Candreva je ubacio, ali Srna uspio omesti Immobilea i lopta je za Hrvatsku
26' - Modrić je ozlijeđen! Drži se za lijevu nogu i mora iz igre...mijenjat će ga Mateo Kovačić. Kod Talijana se ozlijedio Pasqual, ušao je Soriano umjesto njega
16' - dio hrvatskih navijača počeo je bacati baklje na teren, susret je na kratko prekinut
15' - goool za Hrvatsku! Perišić je zabio udarcem iskosa, Buffon je katastrofalno reagirao, prošla mu je lopta ispod trbuha!
11' - goool za Italiju! Prvi udarac je odmah odsjeo u mreži! Candrevu je poslužio Zaza, ovaj krasnim prizemnim udarcem matirao Subašića s dvadesetak metara!
9' - Modrić je pronašao prostora, pucao s dvadesetak metara, Buffon se baca i hvata nisku oštru loptu
7' - sjajna prilika! Lopta je lutala kaznenim prostorom nakon kornera, odbila se do Perišića, no u zadnji čas Buffon uklizava i spašava mrežu
6' - Rakitić je silovito opalio iz daljine, Buffon nesigurno izbija u korner
3' - Talijani jako dobro posloženi na početku, već su nekoliko akcija naših presjekli
1' - počelo je žestoko, zviždanjem i jednoj i drugoj himni, a sada je vrijeme da se posvetimo nogometu

Pred Kovačevim izabranicima najveći je izazov nakon SP-a u Brazilu. Gostuje Hrvatska na legendarnom San Siru gdje ju dočekuje Italija, moćna nogometna velesila koja je doduše u maloj krizi i muku muči s ozljedama.

Izbornik domaćih Antonio Conte bio bi vjerojatno najsretniji da je dvoboj odgođen zbog kiše i nevremena, ali to se nije dogodilo. Italija će pokušati po prvi put slaviti protiv naših od osamostaljenja Hrvatska, a posljednja dva okršaja na talijanskom tlu završila su 1994. u Palermu i 2006. u Livornu pobjedama gostiju.

Hrvatska je u dobroj formi, pregršt igrača igra na vrhunskom nivou i možemo s optimizmom pratiti ovaj dvoboj. Kovač se odlučio Mandžukiću u napadu od prve minute pridodati Olića, stoperski dvojac bit će Vida i Ćorluka, a vezna linija standardna. Sve u svemu, favorita nema, no tradicija kaže da naši definitivno imaju izgleda slaviti na San Siru