Hrvatska vaterpolska reprezentacija u Budimpešti igra protiv Njemačke prvu utakmicu na Europskom prvenstvu. Tekstualni prijenos pratite na tportalu

EP u vaterpolu: Hrvatska - Njemačka 17:9 (1:2, 6:2, 6:1, 4:4)

Hrvatska: Bijač; Vukičević, Bušlje, Joković; Fatović, Vrlić, Garcia - Lončar, Macan, Miloš, Benić

Njemačka: Schenkel; M. Stamm, Real, Jünglingt, Reibel, Ma. Ćuk, Restović

• 32’

Gotova je utakmica u kojoj je Hrvatska igrala loše u prvih deset minuta da bi nakon toga očitala lekciju Njemačkoj.

• 32’

U zadnjoj minuti utakmice Vrlić zabija za 17:9

• 29’

Luka Bukić nakon uigrane akcije zabija za najvećih plus 10 golova razlike. Ubrzo smanjuje Jünglingt, a nakon njega za Nijemce dva puta zabija i Restović. Tri gola Nijemaca u nizu

• 27’

Lončar zabija za 14:5, velikih +9. U sljedećem napadu za Njemačku zabija Reibel. No, već u sljedećem napadu zabija i Macan za velikih 15:6

• 24’

Opet zabija Fatović, ovaj puta nakon igrača više

• 23’

Fatović zabija novi gol iz kontra napada. Nastavlja se golijada, Hrvatska vodi 12:5

• 19’

Peterac za Hrvatska majstorski zabija Joković. Hrvatska vodi 10:5. Ubrzo zabija novi gol Miloš, njegov treći

• 19’

Bušlje s igračem više zabija za 8:4, prvi puta Hrvatska ima četiri gola prednosti. Kakva serija nakon što smo gubili 3:2! Ubrzo zabija i Vukičević za velikih +5. Ubrzo zabija Reibel za Njemačku

• 16’

Bukić zabija s igračem više u zadnjim sekundama prvog poluvremena. Hrvatska vodi 7:4

• 15’

Dva puta je u minuti gredu pogodio Miloš, ali Benić na koncu zabija izvana za 5:3. Tri gola Hrvatske u nizu! Odmah uzvraća Njemačka i smanjuje na 5:4. Zabio je Real. No, 30-ak sekundi kasnije zabija za Hrvatsku Vukičević