TAKO BLIZU...

Hrvatski vaterpolo ostao bez povijesnog uspjeha

13.01.2024 u 17:39

Hrvatske vaterpolistice poražene su u dvoboju za sedmo EP-a u Eindhovenu od Velike Britanije 9-11 (2-1, 2-1, 4-5, 1-4), izgubivši time priliku da se pobjedom plasiraju na povijesno, prvo Svjetsko prvenstvo

Barakudice su vodile s 9-7 u zadnjoj četvrtini, ali su izguble snagu u završnici i ostale bez toliko željenoga mundijala.

Hrvatske vaterpolistice dobile su prvo poluvrijeme s 4-2 i činilo se da će doći do pobjede. No, u trećoj četvrtini su Barakudice pale, a Britanke jače zapele, te su napravile preokret i došle do vodstva 6-5.

Serijom 3-0 hrvatske igračice stižu opet do vodstva, ali iskusnije i fizički puno jače Britanke uvode utakmicu u dramatičnu završnicu. Na 43 sekunde prije kraja Cicely Turnire zabija gol s deset metara za pobjedu Britanki i to je bio kraj nadanja u povijesni rezultat naših igračica.

Kod Hrvatske je Jelena Butić zabila tri gola, a Matea Skelin i Kiara Brnetić po dva gola.

Hrvatske vaterpolistice su na ovom prvenstvu imale čak deset igračica ispod 20 godina.