ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir kolateralna žrtva na zadnjoj utakmici iz Lige petice u ovoj godini; igrao tek prvih 12 minuta...

31.12.2020 u 18:47

U zadnjem ovogodišnjem susretu Primere i 16. kola Osasuna i Alaves su u Pamploni odigrali 1:1

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir igrao je svega prvih 12 minuta za Osasunu i bio je kolateralna žrtva jer je već u 8. minuti isključen domaći igrač Ruben, da bi trener Arrasate ubrzo iz igre izvadio upravo Budimira. Osasuna je i s igračem manje povela preko Roberta Torresa (67), a poravnao je Lucas Pérez iz penala u 75. minuti.

Osasuna je ostala predzadnja s 13 bodova, a Alaves je 13. s 18 bodova.

• +4
Osasuna - Alaves, Primera, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: DAVID AGUILAR

Ranije su nogometaši Real Sociedada pobijedili u Baskijskom derbiju u Bilbau Athletic s 1:0, prekinuvši niz od tri poraza i šest vezanih utakmica u Primeri bez pobjede.Prvu pobjedu Reala nakon 40 dana i 10 utakmica u svim natjecanjima donio je gol Portua u petoj minuti nakon nabačaja Mikela Oyarzabala, igrača koji je prvi puta zaigrao otkad se ozlijedio 3. prosinca.

S njegovom ozljedom je i započela crna serija bez trijumfa Sociedada, koji je dotad vodio na ljestvici. Gosti su bili puno bolja momčad od Athletica, pa je u drugom dijelu Šveđanin Alexander Isak pogodio gredu, Igor Zubeldia promašio vrata iz velike blizine, a šansu Oyarzabala obranio je vratar Unai Simon.

Klub iz San Sebastiana sada je treći na tabici s 29 bodova, šest manje od vodećeg Atletica, dok je Bilbao 12. s 18 bodova.