Odlaze na Eurobasket

Hrvatski košarkaši lako dobili Švicarsku, ali izbornik Mulaomerović je ipak zabrinut; objasnio je zašto Hezonja nije igrao ni minute

29.08.2022 u 09:42

Nakon što je hrvatska košarkaška reprezentacija uvjerljiva nadigrala Švicarsku 84:53, u sklopu pretkvalifikacija za Eurobasket 2025., oglasio se izbornik Damir Mulaomerović

Snažnom i agresivnom igrom u obrani hrvatska košarkaška reprezentacija nije dala nikakve šanse Švicarskoj. No, na ovoj utakmici hrvatski izbornik Damir Mulaomerović nije mogao računati na Maria Hezonju kojeg je odlučio ostaviti na klupi jer je osjetio bol u listu na treningu uoči utakmice. Stoga je s pravom bio zabrinut jer ipak se radi o jednom od stožernih igrača...

Hrvatsku je predvodio Karlo Matković sa 17 koševa i 12 skokova. Dario Šarić je ubacio 13 koševa uz sedam skokova, dok su po 12 koševa postigli Bojan Bogdanović i Ivica Zubac.

'Odigrali smo dobru utakmicu i prije svega čestitke momcima što su odigrali defenzivno vrlo dobro i što smo shvatili ozbiljno ono što sam i ranije najavljivao, da smo defenzivnom igrom i obranom protivnika natjerali na teške šuteve. Uspjeli smo podijeliti minutažu, tako da su svi igrali, osim Hezonje koji je osjetio zatezanje u listu s čime nismo htjeli riskirati', kazao je nakon utakmice Mulaomerović koji je naglasio kako im je Hezonja jako važan u rotaciji.

Također je ova utakmica iskorištena kao generalna proba za Eurobasket koji Hrvatska započinje 2. rujna protiv Grčke.

'Ovo je bila dobra utakmica s puno lijepih poteza i svatko je dao svoj obol. Malo više minuta dobili su Simon i Šarić, koji su nam jako važni u kreaciji, dobro je reagirao Mavra s klupe i zadovoljan sam. Sad idemo s pozitivom za Milano', dodao je Mulaomerović.

'Mislim da će ovaj Eurobasket biti jači nego ikada. Neće nam biti lako protiv Grčke koju predvodi jedan od najboljih igrača na svijetu Giannis Antetokounmpo, ali obrana je ključ', rekao je popularni Mula.