REGATA SVJETSKOG KUPA

Hrvatski četverac na pariće prvi u Hamburgu

19.06.2011 u 12:25

Svjetski prvaci u četvercu na pariće, David Šain, Damir Martin, te braća Martin i Valent Sinković, pobjednici su druge regate Svjetskog kupa u veslanju u Hamburgu

Naš je četverac sjajno taktički odveslao finalnu utrku, tijekom prvih 1000 metara držao je treće mjesto sa 1.25 sekundi zaostatka iza vodeće Njemačke, da bi u drugoj polovici utrke postupno pojačavao ritam i 200-tinjak metara prije cilja izbio na prvo mjesto i odličnim finišem stigao do nove pobjede u vremenu od 5:50.10 minuta.

Druga Njemačka na kraju je zaostala 83 stotinke, dok je treće mjesto zauzela Rusija sa 6.87 sekundi slabijim vremenom od naše posade.

Ovom pobjedom naš je četverac uzvratio Njemačkoj za poraz u prvoj regati Svjetskog kupa u Muenchenu otprije tri tjedna.

Sonja Kešerac i Maja Anić zauzele su četvrto mjesto u utrci ženskih dvojaca bez kormilara s vremenom od 7:24.50 minuta. Naše su predstavnice tijekom čitave utrke držale četvrto mjesto, iza pobjednica Novozelanđanki (7:10.41), drugoplasiranih Južnoafrikanki (7:15.25), te trećih Njemica (7:17.33).

Mario Vekić je u finalu samaca zauzeo peto mjesto s vremenom 7:07.56. Pobijedio je Novozelanđanin Mahe Drysdale (6:55.02) ispred Šveđanina Lassija Karonena (6:59.56) i Amerikanca Kennetha Jurkowskog (7:00.70).