Hrvatske odbojkašice preko Izraela do finala

• Zadnja izmjena 12.11.2011 20:52
  • Objavljeno 12.11.2011 u 19:19
Sanja Popović

Izvor: Pixsell / Autor: OnlineSport/Pixsell

Odbojkašice Hrvatske teže nego što se očekivalo plasirale su se u finale kvalifikacijskog turnira u Poreču za odlazak na Olimpijske igre u London 2012. godine

Hrvatice su svladale Izrael sa 3:1 (25:14, 25:18, 21:25, 25:20). Prvi put smo na turniru izgubili set i prvi put je na turniru naš izbornik Damir Jurko morao zvati time-out.

U trećem setu krenuli smo sa 0:4 i 8:12 i nikako nismo uspjeli uhvatiti rezultatski priključak. Pokušao je Jurko s izmjenama ali ni to nije pomoglo. U četvrtom setu nakon našeg vodstva 12:7, Izraelke su došle na 14:14. Bio je to poziv za uzbunu i do kraja seta naše su se uspjele posložiti i na kraju pobijediti.

Najviše bodova osvojile su Sanja Popović (21), Senna Ušić (16) i Ivana Miloš (11).

Hrvatice u finalu u nedjelju čekaju velike favoritkinje Nizozemke koje su u drugom polufinalu svladale Francusku s 3:0 (25:14, 27:25,25:20).

Samo pobjednička reprezentacija turnira u Poreču stječe pravo nastupa na izbornom turniru za OI u Londonu, koji će se u svibnju 2012. održati u Turskoj.