VELIKA POBJEDA

Hrvatska slomila Sloveniju nakon drame produžetaka!

08.09.2013 u 23:10

Hrvatska košarkaška reprezentacija ostvarila je u svojoj četvrtoj utakmici treću pobjedu na Europskom prvenstvu, protiv domaćina Slovenije rezultatom 76:74

Repešini izabranici ostvarili su najveću pobjedu na ovogodišnjem EuroBasketu. Nakon trijumfa protiv Gruzije i Poljske, slavili su naši i protiv favoriziranog domaćina, koji je u Celju tražio četvrtu pobjedu kojom bi osigurao odličnu poziciju za drugi krug natjecanja. No, naši su bili pravi kad je bilo najvažnije, u drugom dijelu utakmice i u produžetku te su na kraju zasluženo slavili.

Hrvatski košarkaši su se dobro držali na samom početku, u prvoj četvrtini, no Slovenija je cijelo vrijeme vodila, da bi tu dionicu igre završila sa prednošću 20:17. Domaćini su se zatim odvojili na deset pogodaka prednosti, ali Hrvatska je nakon toga počela igrati bolju obranu i došla na 33:33. No, uslijedila je tehnička pogreška Jasmina Repeše, kojeg je naljutila jedna sudačka odluka na Dariju Šariću. Na našem mladom igraču nije sviran prekršaj, već prijestup i lopta za Sloveniju. Uslijedila je kazna i sa 41:35 domaći su otišli na predah.

Na početku drugog dijela proradio je Nachbar i Slovenija je otišla na +12, ali naši su zaredali s koševima, proradili su Ukić i Tomić te smo u zadnju dionicu ušli s malim zaostatkom 55:57, da bi na početku četvrte četvrtine zabio Dario Šarić tricu za prvo vodstvo Hrvatske. Uslijedila je tvrda igra i malo koševa, a u zadnjoj minuti Tomić nas je mogao dovesti u vodstvo, ali je zabio samo jedno bacanje za 65:65. U posljednjem napadu Nachbar je promašio tricu i otišlo se u produžetke.

U produžetku je Damjan Rudež zabio dvije trice, Bogdanović jednu i naši su otišli na +8. Do kraja su Slovenci pokušali uzvratiti, približili su se na dva razlike, ali bolje nisu mogli i Hrvatska je stigla do velike pobjede.

Najbolji strijelac kod Hrvatske bio je Bojan Bogdanović s 24 postignuta koša, dok je Goran Dragič zabio 23 za domaćina.

U ponedjeljak naše čeka odlučujuća utakmice protiv Češke. Ako dobiju idu u drugi krug i to s odličnim omjerom pobjeda i poraza 1-1. Ako izgube, ispadaju s turnira...