BEL - HRV 1:1

Hrvatska se iz Belgije vraća s velikim bodom

11.09.2012 u 20:15

Hrvatska je u drugom kolu kvalifikacija za SP gostovala kod Belgije. Povela je Hrvatska golom Perišića u 6. minuti a u 45. Gillet je pogodio za 1:1

Nakon pobjeda u prvom kvalifikacijskom kolu, Belgije kod Walesa te Hrvatske kod kuće protiv Makedonije, dvije najbolje (i vodeće) selekcije A skupine igrale su međusobno. Naravno, s obzirom da je tek početak kvalifikacija, teško je bilo za očekivati da bi već ovaj dvoboj mogao biti jedan od onih najvažnijih, no Hrvatska s remijem može biti puno zadovoljnija jer velikom je suparniku otela dva domaća boda. Osim toga, igra naših bila je za nijansu skromnija od belgijske, pa je i to dodatan razlog zadovoljstvu izbornika Štimca i cijelog stožera.

BELGIJA: Courtois - G. Gillet, Kompany, Vermaelen, Vertonghen - Defour - Hazard, Witsel, Mertens, Dembele - Benteke
HRVATSKA: Pletikosa - Vida, Schildenfeld, Šimunić, Strinić - Srna, Radošević, Modrić, Perišić - Mandžukić, Olić

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

90'+3 KRAJ UTAKMICE

90' - igrat će se tri minute nadoknade; korner je bio za naše, a Vida je promašio sjajnu prigodu
89' - nakon jednog ubačaja pred gol, Benteke je faulirao Pletikosu
88' - Mandžukić izlazi, Kalinić ulazi
88' - De Bruyne je odlično ubacio a Mirallas pucao kraj gola
87' - Vida u zadnji tren jer Fellaini je čekao grešku naših
85' - dva napada Hrvatske završila su u gol-autu, bez prave završnice
81' - Mertens izašao, Mirallas ušao
78' - izlazi Radošević, ulazi Vukojević
76' - Gillet nakon prolaska po desnoj strani ubacuje u srce 16-erca, ali Olić je na pravom mjestu i odnosi loptu
74' - Šimunić u zadnji čas ispred Bentekea
73' - Strinićev dobar ubačaj zahvatio Mandžukić ali nakon što se za poziciju izborio prekršajem
72' - nova promejan kod Belgije - izlazi Dembele a ulazi De Bruyne
69' - Modrić prema Oliću, ali Vermaelen u zadnji čas izbija u aut
67' - Defour je izašao, Fellaini ušao
61' - Strinić je izborio slobodnjak, ali golman domaćina lako hvata loptu
59' - Olić ulazi umjesto Jelavića
57' - odlična kontra Belgijanaca, ali Witsel je poslao lošu loptu prema svojim napadačima a i Perišić je oprezan
56' - Dembele iz daljine, ali loše
55' - Hazard radi problema našima; izborio je korner
54' - pritisak Belgijanaca
51' - Witsel sjajno prošao kraj naših stopera, a onda se ispred Bentekea ukazao Šimunić i spasio naš gol
49' - ukradena lopta naših, a Courtois u zadnji tren uklizava ispred Jelavića
49' - nakon ukazane liječničke pomoći, Schildenfeld je zaradio i žuti karton
46' - počelo je drugo poluvrijeme

KRAJ POLUVREMENA
45'+1 - GGGOOOLLL - nakon kornera Guillaume Gillet iz daljine, s 20-tak metara, pogađa za 1:1
45' - Schildenfeld opet sjajan, ovog puta pred Witselom
45' - Witsel u zadnjim sekundama glavom, ali preko gola
44' - opet gužva pred Pletikosom, no Schildenfeld izbija ispred Hazarda
42' - novu prigodu za Belgiju promašio je Benteke
41' - odlična Radoševićeva reakcija i oduzimanje lopte na sredini terena
41' - Kompany u zadnji čas zaustavlja Perišićevo dodavanje prema Jelaviću
39' - Schildenfeldova odlična reakcija u duelu s Bentekeom
37' - zaleđe Bentekea
36' - Pletikosa pravovremeno istrčava ispred Bentekea
35' - Belgijanci su imali korner, ali Šimunić sve čisti
33' - igra Belgijanaca više nije toliko uvjerljiva
29' - Jelavić se izborio za loptu, pa je pred belgijskim golom došlo do 'panike'
24' - Belgija kontrolira loptu, ali naši su oprezni u obrani
20' - dok se domaćini bune, naši su u kontri, ali Jelavić nije stigao do lopte koju mu je poslao Mandžukić
19' - Belgijanci traže prekršaj
16' - Belgija igra sve bolje
14' - nova opasnost pred našim golom, ali Šimunić blokira udarac Bentekea
13' - Vertonghen dobro ubacio s lijeve strane, a Benteke je sam kao 'duh', ali loše reagira
11' - slobodnjak Belgije otišao je preko našeg gola
10' - Srna je zaradio žuti karton
7' - nova opasnost pred golom Belgije, ali Courtois brani
6' - GGOOLLLL - Modrić za Mandžukića, koji je ubacio a Perišić, nakon što je Jelavić promašio loptu, zabija s 15 metara
5' - greška Šimunića, ali naši 'čiste' pred našim golom
4' - Witsel je pokušao iz daljine ali Pletikosa je siguran
2' - naši su dobro ušli u dvoboj, a i Radošević se nije prepao
1' - španjolski sudac Mallenco dao je znak za početak utakmice