NOVIGRADSKA PROBA

Hrvatska izgubila od Italije, ali ima razloga i za zadovoljstvo

23.09.2015 u 13:38

Hrvatska reprezentacija u futsalu predstavila se odličnom igrom protiv prvaka Europe u prvom od dva prijateljska ogleda. Doduše, Stankovićevi su izabranici izgubili 2:1, ali je bilo elemenata u kojima su nadvisili Talijane

Stankovićevi su izabranici odigrali odličnu utakmicu u kojoj su se dostojno suprotstavili Italiji i zaslužili više od poraza.

Tijekom cijele su utakmice bili bolja momčad od aktualnog europskog prvaka, posebno u drugom poluvremenu kada su uputili 13 udaraca u okvir gola, dok su Talijani to učinili samo tri puta.

Unutar cijelog dvoboja, omjer udaraca na gol bio je 22:12 za Hrvatsku, koja je bila oslabljena za neigranje Novaka, Matoševića i Grbeše

Italiju su u vodstvo 2:0 doveli Lima i Schinina u uvodnim minutama, dok je hrvatski poraz ublažio Jelavić u samoj završnici.

Nakon prijateljskog dvoboja u Novigradu, slijedi novi dvoboj istih protivnika u Opatiji, u srijedu 23. rujna.