BUNDESLIGA

Hrvati odveli Kaiserslautern do pobjede

20.11.2010 u 18:15

U dvobojim 13. kola njemačke Bundeslige čak su se četiri hrvatska nogometaša upisala u strijelce

U susretu Nürnberga i Kaiserslautern (1:3) u prvom poluvremenu su dominirali hrvatski igrači u redovima Kaiserslauterna, Ivo Iličević, Srđan Lakić i Stiven Rivić. Kaiserslautern je poveo pogotkom Stivena Rivića u 4. minuti, a asistirao je Ivo Iličević. Osam minuta kasnije već je bilo 2:0 za goste, a ovaj puta strijelac je bio Ivo Iličević, a asistent Rivić. Najbolji strijelac Kaiserslautern Srđan Lakić u 33. minuti je zabio je za vodstvo gostiju 3:0, a asistirao je ponovno Iličević. Lakiću je to sedmi pogodak ove sezone.

Mladi hrvatski reprezentativac Boris Vukčević postigao je prvi pogodak za svoj Hoffenheim koji je s 4:0 slavio u gostima kod Eintrachta. Za goste nije igrao Josip Šimunić.

Schalke je s hat-trickom Raula s 4:0 porazio Werder, a Ivan Rakitić je igrao od 70. minute, dok je Mladen Petrić igrao do 76. minute u porazu HSV-a kod Hannovera (3:2).

Vrh je zadržala Borussia Dortmund koja je do 76. minute gubila s 0:1 kod Freiburga, a nakraju slavila s 2:1.