BUNDESLIGA

Hoffenheim ponižen pred svojim navijačima; ni Kramarić nije mogao pomoći

16.03.2024 u 21:15

U posljednjem subotnjem okršaju 26. kola njemačke Bundeslige nogometaši Stuttgarta na uvjerljivi su način prošli gostovanje kod Hoffenheima gdje su slavili 3:0.

Prvi pogodak na susretu postigao je Millot u 18. minuti, dok je domaćin primio još žešći udarac u nadoknadi prvog dijela kada je najbolji strijelac Stuttgarta Guirassy pogodio za 2:0. Bilo kakva dvojba nestala je u 68. minuti kada je Leweling bio strijelac za velikih 3:0 Stuttgarta.

U domaćem sastavu od 67. minute je zaigrao hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić.

U dugom negativnom nizu i dalje su nogometaši Wolfsburga, koje vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, njih je kao gost u 26. kolu svladao Augsburg 3:1.

Wolfsburg je posljednji put u prvenstvu pobijedio sredinom prosinca prošle godine. Nakon toga je odigrao 11 ligaških utakmica, šest puta je remizirao, pet puta izgubio, a ovo mu je bio treći poraz u nizu. Trenutačno se Wolfsburg nalazi na 14. mjestu ljestvice.

Wolfsburg je poveo u devetoj minuti golom Wimmera, ali taj je igrač potom preuzeo rolu tragičara. Pocrvenio je u finišu prvog poluvremena kada su gosti izjednačili na 1:1 golom Maiera u drugoj minuti nadoknade. U nastavku je Augsburg postigao nova dva gola za preokret, a junak njihove pobjede bio je hrvatski nogometaš Kristijan Jakić koji je bio dvostruki strijelac.

U 61. minuti se najbolje snašao u gužvi nakon kornera te je pogodio za 2:1, dok je konačnih 3:1 postavio u 79. minuti kada je precizno pogodio s 20 metara. Jakić je odigrao cijelu utakmicu te su ovo bili njegovi prvi pogoci otkako je došao u Augsburg iz Eintrachta. U pobjedničkom sastavu Dion Drena Beljo je zaigrao od 83. minute, a za domaćina Lovro Majer od 79. minute.

I dok je Niko Kovač sve nesigurniji na svojoj trenerskoj poziciji u Wolfsburgu, Nenad Bjelica je razbudio Union Berlin koji je pred svojim navijačima svladao Werder 2:1. Unutar samo tri minute Union Berlin je postigao dva gola, u 50. je strijelac bio Vertessen, a u 52. minuti Aaronson. Za goste je počasni gol dao Weiser.

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović ostao je na domaćoj klupi za pričuve kroz cijelu utakmicu, a Bjeličina momčad sada je na 13. mjestu ljestvice.

Premda je primio prvi gol na susretu Bayern je lako prošao gostovanje kod Darmstadta gdje je pobijedio 5:2. Domaćin je poveo golom Skarkea u 28. minuti, ali su do odmora rezultat na stranu Bayerna okrenuli Musiala i Kane. U nastavku je još jednom pogodio Musiala i Gnabry za 4:1, a u nadoknadi je još svaka momčad dala po pogodak. Za Darmstadt je strijelac bio Vilhelmsson, a za goste Tel.

Za Darmstadt je do 79. minute igrao hrvatski nogometaš Bartol Franjić.

Tek treću pobjedu u sezoni upisao je Mainz koji je kao domaćin svladao Bochum 2:0. Oba pogotka je postigao Burkardt.

Posljednje dvije utakmice na rasporedu su tijekom nedjelje, parovi su Freiburg - Bayer i Borussia (D) - Eintracht.

Bundesliga, 26. kolo:

• Hoffenheim - Stuttgart 0:3 (Millot 16, Guirassy 45+1, Leweling 68)
  • Union Berlin - Werder 2:1 (Vertessen 50, Aaronson 52 / Weiser 63)
  • Wolfsburg - Augsburg 1:3 (Wimmer 9 / Maier 45+2, Jakić 61, 79)
  • Mainz - Bochum 2:0 (Burkardt 45+3-11m, 71)
  • Heidenheim - Borussia (M) 1-1 (Dinkci 66 / Hack 9)
  • Darmstadt - Bayern 2:5 (Skarke 28, Vilhelmsson 90+5 / Musiala 36, 64, Kane 45+1, Gnabry 74, Tel 90+3)

Petak:

• Köln - Leipzig 1:5 (Adamyan 18 / Simons 15, Openda 63, 67, Haidara 70, Poulsen 82)