DFB POKAL

Het trik Ivice Olića kod šestoligaša

18.08.2012 u 23:38

Hrvatski nogometaš Ivica Olić debitirao je za svoj novi klub Wolfsburg hat-trickom! ''Vukovi'' su u 1. kolu Njemačkog kupa kao gosti svladali šestoligaša Schönberg s 5-0, a najraspoloženiji je na terenu bio upravo Olić.

Trebalo je momčadi Felixa Magatha 28 minuta da slomi otpor nedoraslog suparnika, a onda se na sceni ukazao napadač koji je ljetos stigao iz Bayerna. Najprije je desnom nogom smjestio u mrežu jednu odbijenu loptu, a samo dvije minute kasnije je poentirao glavom nakon nabacivanja Fagnera s desnog krila.

Na 3-0 je u 43. minuti povećao Diego, u 66. minuti je pogodio i Bas Dost, da bi u 67. minuti Olić lobom s 14 metara, nakon dodavanja Diega, zaključio priču. Taj je pogodak postigao lijevom nogom, tako da je zapravo ubilježio tzv. ''zlatni hat-trick'', odnosno golove ljevicom, desnicom i glavom.

Olić je iz igre izašao u 70. minuti, dok Srđan Lakić nije ulazio s klupe za pričuve.

Dodajmo i da je novi prvoligaš Greuter Fürth ispao nakon poraza (2-0) kod trećeligaša Offenbacha.