formula 1

Hamilton za samo tri tisućinke brži od Verstappena, debakl Ferrarija

22.07.2023 u 18:11

Britanac Lewis Hamilton u Mercedesu ostvario je najbolje vrijeme kvalifikacija za Veliku nagradu Mađarske na stazi Hungaroring, jedanaeste utrke Svjetskog prvenstva Formule 1

Lewis Hamilton (Mercedes) je bio samo tri tisućinke sekunde brži od vodećeg u Svjetskom prvenstvu Nizozemca Maxa Verstappena u Red Bullu.

Za sedmerostrukog svjetskog prvaka to je 104. 'pole position' u karijeri, pri čemu prvi od prosinca 2021. godine.

'Bilo je to ludih 18 mjeseci, skoro sam ostao bez glasa koliko sam vrištao', rekao je Hamilton te dodao:

'Nisam očekivao da ću se boriti za pole position, ali dao sam sve od sebe.'

Iz drugog startnog reda krenut će Britanac Lando Norris u McLarenu, a do njega momčadski kolega Australac Oscar Piastri.

Veliko iznenađenje priredio je Kinez Zhou Guanyu u Alfa Romeu zauzevši peto mjesto, Monegažanin Charles Leclerc u Ferrariju bio je tek šesti, a njegov momčadski kolega Carlos Sainz startat će s 11. mjesta.

Povratnik u F1 Australac Daniel Ricciardo, koji je u bolidu Alpha Taurija zamijenio Nizozemca Nycka de Vriesa, bio je 13.

Uoči nedjeljne Velike nagrade Mađarske, Verstappen vodi u ukupnom poretku s 255 bodova, 99 bodova više od momčadskog kolege Meksikanca Sergia Pereza. Treći je Španjolac Fernando Alonso u Aston Martinu sa 137 bodova, dok je Hamilton četvrti sa 121 bodom.

Utrka za Veliku nagradu Mađarske na rasporedu je u nedjelju s početkom u 15 sati.