ŠPANJOLSKI KUP

Halilović debitirao i pogodio vratnicu, Barca uvjerljiva

15.01.2015 u 23:53

Barcelona se na uvjerljiv način preko Elchea plasirala u četvrtfinale Kupa kralja. U prvoj utakmici na Camp Nouu bilo je 5:0, a u uzvratu 4:0

Luis Enrique je na teren poslao 'rezervni' sastav', a s klupe su svoju priliku čekali Ivan Rakitić i Alen Halilović.

Već u prvom poluvremenu katalonski ponos je riješio sve dvojbe jer su zabili Mathieu (20), Sergi Roberto (40) i Pedro (43-11m).

U nastavku je Barcelona rutinski odradila posao, a u sudačkoj nadoknadi Adriano Correira postavio je konačnih 0:4.

Za hrvatsku sportsku javnost je zanimljivo to što je u 61. minuti ušao Halilović (umjesto Traorea) te tako debitirao za prvu momčad Barcelone. U 69. minuti bio je blizu pogotka, pucao je s ruba šesnaesterca i pogodio vratnicu. Bivši Dinamov ofenzivac imao je broj 30, isto kao i Messi u svojem debiju prije deset godina.

Za domaćina je Mario Pašalić igrao do 62. minute.