odredio disciplinski sudac

Hajduku i Dinamu novčana kazna zbog bakljade navijača na derbijima; Osijek kažnjen utakmicom bez gledatelja na istočnoj tribini, a platit će i najveću kaznu

02.03.2022 u 14:37

Alan Klakočer, disciplinski sudac Hrvatski Telekom Prve lige, donio je odluke o kaznama za 25. kolo Hrvatski Telekom Prve lige

Podsjetimo, na splitskom Poljudu odigran je jubilarni 150. Jadranski derbi u kojem je Rijeka bila bolja od Hajduka 3:1. U drugom derbiju Osijek je na Gradskom vrtu bio bolji od Dinama 1:0.

NK Osijek kažnjen je jedinstvenom kaznom od 75.000 kuna i jednom utakmicom bez gledatelja na istočnoj tribini zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) i diskriminirajućeg ponašanja (čl. 88. DP HNS-a) navijača tijekom utakmice Osijek - Dinamo. Na sjevernoj tribini, na kojoj je bila gostujuća navijačka skupina BBB, u 9. minuti zapaljene su dvije baklje koje su izgorjele na tribini, u 43. minuti zapaljena je jedna dimna kutija, u 60. minuti zapaljeno deset baklji, od kojih je šest bačeno na tartan stazu, a jedna u teren za igru te je došlo do prekida igre od tridesetak sekundi. U razdoblju od 70. do 72. minute zapaljeno je 25 baklji, od kojih su gotovo sve bačene na tartan stazu, a jedna u teren za igru, pa je u 71. minuti ponovno došlo do prekida igre od tridesetak sekundi. U 79. minuti zapaljen je veći broj plastičnih stolica koju su gorjele do 88. minute', piše između ostalog u priopćenju.

• +39
NK Osijek - NK Dinamo, HT Prva liga, 27.2.2022. Izvor: Cropix / Autor: Vlado Kos / CROPIX

'Na istočnoj tribini gdje su bili smješteni domaći navijači, u jednom dijelu i navijačka skupina Kohorta, u 23. minuti zapaljeno je sedam baklji, a u 77. minuti zapaljena jedna baklja. Po završetku utakmice došlo je do nekontroliranog ulaska većeg broja gledatelja u prostor terena za igru dok su se na istom još uvijek nalazili igrači obiju momčadi. U 65. minuti od dijela domaćih navijača na svim tribinama došlo do uzvikivanja 'Pajaču, Cigane' te u 69. minuti do masovnog uzvikivanja sucu utakmice 'Cigane, cigane'.'

Također je novčano kažnjen GNK Dinamo:

'GNK Dinamo kažnjen je s 50.000 kuna zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) gostujućih navijača tijekom utakmice Osijek - Dinamo.'

Financijsku kaznu dobio je i HNK Hajduk:

'HNK Hajduk kažnjen je s 40.000 kuna zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) domaćih navijača tijekom utakmice Hajduk - Rijeka. Tijekom utakmice domaća navijačka skupina Torcida, smještena na tribini Sjever, zapalila je četrdesetak baklji', piše u priopćenju.