PRVI OGLED FINALA

Hajduk u posljednjim trenucima do pobjede

21.04.2010 u 17:08

U samo nekoliko dana po drugi puta se sastaju Hajduk i Šibenik. U subotnjem ogledu na Šubičevcu slavio je Hajduk, no sada se ipak igra neka nova utakmica. Prvi finalni ogled Kupa održava se u srijedu na Poljudu

Šibenčani su ugodno iznenađenje Kupa te su se po prvi puta u svojoj povijesti plasirali u finale. S druge strane Hajduk je na putu do finala svladao i Dinamo, a također su ovog proljeća u velikom rezultatskom naletu. No, ovo je Kup i tu nema favorita.

Hajduk – Šibenik 2:1 (0:0)
Strijelci
: 1:0 Tičinović (62'), 1:1 Zec (65' – 11m), 2:1 Ibričić (88')

Hajduk: Subašić, Oremuš (od 62. Tičinović), Maloča, Buljat, Strinić, Skoko, Ljubičić, Cernat (od 70. Andrić), Ibričić, An. Sharbini (od 82. Tomasov), Vukušić
Šibenik: Blažević, Bulat, Vidić, Budiša, Elez, Bačelić-Grgić (od 86. Bloudek), Ademi, Husmani, Alispahić, Zec, Fuštar (od 74. Božić - od 90. Jakoliš )

90+4 - kraj utakmice. Hajduk je slavio s 2:1
90+4 - kakva prilika za Hajduk, Skoko se našao u šesnaetercu, dodao Tičinoviću koji se našao sam pred Blaževićem no nije uspio zatresti mrežu
90+3 - ušli smo u sudačko vrijeme, i sve je izglednije da će Hajduk slaviti
90' - izmjena u Šibeniku, umjesto ozljeđenog Božića ušao je Jakoliš
88' - Ljubičić pucao, njegov udarac je obranio Blažević, a lopta se odbila do Ibričića koji iz blizine pogađa za 2:1
87' - gol za Hajduk 2:1
86' - izmjena u Šibeniku, izlazi Bačelić-Grgić, ulazi Bloudek
85' - Šibenik se zatvorio, dok Hajduk pošto-poto pokušava postići taj drugi pogodak
83' - žuti karton za Husmanija
82' - izmjena u Hajduk, ulazi Tomasov izlazi Anas Sharbini
77' - Tičinović lomi Eleza, no od svega tek korner
74 - izmjena u Šibeniku, izlazi Fuštar, a ulazi Božić
72' - žuti karton za igrača Hajduka Ljubičića zbog preoštrog starta
71' - nova prilika za Hajduk. Ibričić dodaje do Tičinovića koji se nalazio na 11 metara od gola, no umjesto da puca promašuje loptu
70' - izmjena u Hajduku. Izlazi Cernat, a ulazi Andrić.
69' - lijepa akcija Hajduka, Ljubičić puca iz punog trka no neprecizno
67' - samo tri minute trajalo je vodstvo Hajduka. Šibenik je izjednačio i to iz kaznenog udarca i tako postigao pogodak u gostima koji uvijek vrijedi više
65' - gol za Šibenik - Zec je izvođač i pogađa
65' - Zec je srušen u kaznenom prostoru od strane Maloče, jedanaesterac za Šibenik
62' - čim je ušao u igru Tičinović je doveo u prednost Hajduk. Strinić je ubacio,a Tičinović iz blizine pogađa za vodstvo od 1:0
62' - gol za Hajduk.
61' - izmjena u Hajduku, Oremuš izlazi a ušao je Tičinović
58' - neugodna situacija pred golom Šibenika, no Budiša sve riješava
56' - dobro zamišljena akcija Hajduka. Ubačena lopta u peterac prema Vukušiću, no mladi napadač Hajduka nije uspio zahvatiti loptu
54' - igrači Hajduka su se napokon probudili i sve konkretnije prijete Šibeniku
52' - gužva u šesnaestercu Šibenika, na kraju je pucao Skoko ali neprecizno
50' - u pet minuta nastavka Šibenik je daleko konkretnija momčad, pa su tako imali i gredu ali promjene rezultata nije došlo.
49' - čuju se prvi zvižduci namjenjeni igračima Hajduka jer domaći navijači nisu zadovoljni onime što pokazuju na terenu
48' - ubačaj Alispahića s desne strane, najviši u petercu Hajduka bio je Budiša, no njegov udarac zaustavlja greda
47' - treneri obiju momčadi nisu mijenjali svoje početne sastave
46' - započeo je nastavak prvog ogleda finala Kupa.
45' - završilo je prvo poluvrijeme
45' - Skoko pokušava iz daljine, ali Blažević opet brani
45' - Ibričić je izveo kazneni udarac, ali Blažević brani njegov udarac
44' - Ibričić pada u kaznenom prostoru, sudac pokazuje na bijelu točku.
43' - prilika za Hajduk. An. Sharbini je htio dodati, ali je loptu krivo zahvatio i tako skoro prevario golmana Šibenika
42' - Zec puca iz trka, ali iznad gola
40' - došli smo pred sam kraj prvog dijela. Dosta skromna utakmica bez većih prilika za obje momčadi.
37' - slobodan udarac za Šibenik iz velike udaljenosti, ali odlazi iznad gola, pucao je Alispahić
34' - Ademi je odlično prošao lijevom stranom, ubacio do Bačelić-Grgića koji pogađa  Ademija umjesto okvira gola Hajduka
32' - krasan pokušaj An. Sharbinija, no pogađa jednog od igrača Šibenika
31' - zakuhalo se u kaznenom prostoru Hajduka, Zec je oduzeo loptu, probao uposliti Fuštara, no prilika je otišla u nepovrat
29' - prva izgledna situacija za Šibenik, Fuštar se odlično okrenuo, zapucao sa 15 metara i za malo pored gola
25' - nakon par minuta igre na sredini terena Hajduk je opet pojačao pritisak prema obrambenoj liniji Šibenika
22' - prvi žuti karton, dobio je igrač Šibenika Bulat.
21' - igra se preselila na sredinu terena, tako da nema opasnosti po gol Hajduka niti Šibenika
18' - krenula je bakljada Torcide, no ništa pretjerano
15' - Hajduk je u prvih 15. minuta bolja momčad, dok su se gosti iz Šibenika odlučili na kontranapade
13' - u nastavku akcije u petercu su se sudarili Ibričić i Blažević
13' - Anas Sharbini je krasno puca iskosa s desne strane s vrha šesnaesterca, i lijepa intervencija Blaževića.
11' - Splićani sve jače stišću i dominiraju u ovom dijelu utakmice
9' - prvo zaleđe na utakmici, Zec se našao u nedozvoljenoj poziciji
8' - Ibričić je ušao u kazneni prostor, golman Šibenika je nepotrebno napustio gol, Ibričić je već matirao šibenskog golmana, no lopta je bila preslaba te su gosti lakoćom izbacili loptu
7' - zasad nismo vidjeli niti jednu izrazitiju priliku s obje strane.
3' - prvi udarac prema golu Šibenika, pucao je Zec, ali daleko iznad gola
2' - Hajduk u slijedećoj akciji prijeti, Vukušić se zaletio u kazneni prostor Šibenika i pada, no nema kaznenog udarca
2' - prvi ubačaj u kazneni prostor Hajduka, Fuštar prima loptu, ali ništa
1' - započela je utakmica na Poljudu