DERBI PUN DRAME

Hajduk sve izdržao na Maksimiru i nanio Dinamu bolan prvi poraz sezone!

18.02.2018 u 16:55

U derbiju 22. kola HT Prve lige nogometaši Hajduka pobijedili su Dinamo na Maksimiru, zahvaljujući pogotku Francka Ohandze u 52. minuti...

Željko Kopić ostvario je ove nedjelje svoju najveću pobjedu otkad je preuzeo klupu Hajduka. Kao i sa Slaven Belupom prošle sezone uspio je u vrućem derbiju svladati 'modre' i vratiti nadu Splićanima da mogu do titule prvaka u HT Prvoj ligi, dok Cvitanoviću ostaje mnogo briga nakon što se njegova momčad pokazala toliko neefikasnom da nije bila u stanju zabiti niti iz spornog penala.

• +11
HT Prva liga, 22. kolo: Dinamo - Hajduk Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Bio je to sadržan dvoboj u kojem su gledatelji mogli uživati. Derbi na Maksimiru započeo je oprezno i u prvih dvadesetak minuta nije bilo izglednih prilika, a nakon početka kojeg je obilježila Hajdukova agresivnost Dinamo je polako preuzimao kontrolu nad igrom i došao do dvije vrlo izglede prilike. Prvo je Gavranović loše zahvatio loptu u 21. minuti nakon prodora Ademija po lijevoj strani, a onda u 33. minuti švicarski Hrvat je idealnom loptom u prostor proigrao Soudanija koji je izbio pred Leticu, ali ga je splitski golman pročitao.

Dinamo - Hajduk, šansa Soudanija 33' Izvor: tportal.hr / Autor: Youtube

Ademi je drugo poluvrijeme otvorio odličnom prilikom nakon što se probio desnom stranom, no i njegov udarac u suprotni kut Letica je s lakoćom ukrotio, a zatim je 21-godišnjak u 52. minuti odigrao ključnu ulogu pri pogotku Hajduka. Naime, još jednom je zaustavio Soudanija koji je izašao pred njega, da bi u nastavku akcije katastrofalno pogriješili Livaković i Lešković te dopustili Ohandzi da im ukrade loptu i pošalje ju u praznu mrežu.

Dinamo - Hajduk 0:1 (Ohandza 52) Izvor: tportal.hr / Autor: Youtube

Letica je nastavio frustrirati Soudanija u 60. minuti kada mu je sjajno obranio udarac iz blizine nakon prodora Olma, a dvije minute kasnije Hajduk je mislio da je udvostručio prednost, ali je poništen pogodak Saida nakon asistencije Caktaša, zbog zaleđa.

Poništen gol Hajduka protiv Dinama 62' Autor: Youtube

U 81. minuti dogodio se novi sporni trenutak, kada je Lopezovo igranje rukom u duelu sa Soudanijem sudac Pejin kaznio penalom za domaćina, a dodijelio i drugi žuti karton Španjolcu. No, Mario Gavranović s bijele točke poslao je loptu pokraj lijeve vratnice.

Promašeni penal Gavranovića 81' Izvor: tportal.hr / Autor: Youtube

Željko Kopić zatim je zbog jedne nervozne reakcije isključen u 84. minuti, ali rezultat se više nije mijenjao i Splićani su mogli započeti svoje veliko slavlje.

Na ljestvici sada Dinamo koji je ovime doživio prvi poraz sezone u svim natjecanjima ima devet bodova prednosti i više ne može mirno pripremati šampionsko slavlje, pogotovo jer ga u sljedećem kolu čeka gostovanje na Rujevici...

Autor: Youtube

HT Prva liga, 22. kolo:

Dinamo - Hajduk 0:1 (Ohandza 52)

Dinamo - Hajduk 0:1 (22. kolo 2017./18., 18.2.), sažetak Izvor: tportal.hr / Autor: Youtube

Dinamo Zagreb-Hajduk0:1
Slaven Belupo-Cibalia2:0