DRAMA U VINKOVCIMA

Hajduk se provukao kod Cibalije; pobjedničkom golu prethodilo 'debelo' zaleđe

30.07.2017 u 21:00

U prvoj nedjeljnoj utakmici trećeg kola Hrvatski Telekom Prve lige u Vinkovcima je Hajduk svladao Cibaliju 2:1

Vinkovčani su priželjkivali iznenađenje nadajući se da je Hajduk u mislima na europski uzvrat protiv Brondbyja, ali ga nisu dočekali. Splićani si poslije kiksa u Zaprešiću nisu smjeli dozvoliti novi posrtaj te su, iako je trener Joan Carrillo odmarao neke igrače, slomili Cibaliju. Bila je to deseta pobjeda u nizu Hajduka protiv ovoga suparnika.

• +6
Cibalia - Hajduk, 3. kolo - 2017/18. Izvor: Cropix / Autor: Emica Elvedji / CROPIX

U prvom dijelu je izgledalo kako bi moglo doći do senzacije. Domaćin je po jakom pljusku bio ravnopravan. Nije bilo opasnih situacija po gol, Hajduk je bio nemoćan...

U nastavku je Carrillo u igru ubacio Saida i napravio ključni potez utakmice. Ganski veznjak je u 56. dobio sjajnu loptu od Vlašića te sigurno svladao Brkića. Isti igrač bio je glavni akter i kod drugog gola.

Cibalia-Hajduk 0:1. Said 56'

Opet je dobio dubinsku loptu, a iako je bio u evidentnom zaleđu, pomoćni sudac se nije oglasio. Njegov zicer obranio je Brkić, ali je na odbijenu loptu naletio Vlašić i odveo Hajduk na 2:0. Velika sudačka pogreška!

Cibalia-Hajduk 0:2, Vlašić 76'

No nije sve bilo gotovo. Bartolović je u igru uveo iskusnog Vitaića koji mu se odužio u 83. kada je opalio s 35 metara, a lopta je nezgodno pala ispred Stipice, preskočila ga, udarila u vratnicu i završila u mreži za 1:2.

Cibalia-Hajduk 1:2, Vitaić 83'

Posljednjih pet minuta gledali smo pravu opsadu gostujućeg gola, Vinkovčani su očajnički napadali, ali se Hajduk obranio i preživio...

Cibalia-Hajduk 1:2, 3. kolo 2017./18. (sažetak)
Cibalia-Hajduk 1:2, 3. kolo 2017./18. (izjave)