ht prva liga

Hajduk protutnjao kroz Zaprešić; pogledajte golove splitskih 'crnih' kojima su potopili Inter

03.03.2019 u 17:36

Prvu utakmicu nedjeljnog programa 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Zaprešiću su odigrali Inter i Hajduk. Gosti iz Splita, koji su ovu utakmicu igrali u crnom kompletu dresova, slavili su uvjerljivo, utakmica je završila 3:1

Prvu priliku na utakmici imali su gosti, u 11. minuti Mijo Caktaš prijeti s nekih 18 metara, no domaći golman Matković taj udarac odbija u korner. U 12. minuti Matković brani i pokušaj Jaira, a bila je to jasna naznaka da će splitski 'bili' - koji su u Zaprešiću istrčali u crnom kompletu dresova - svim snagama krenuti po novu prvenstvenu pobjedu.

I ta se inicijativa Hajduku isplatila već u 14. minuti. Juranović je ubacio, a gol za vodstvo Hajduka 1:0 atraktivnim volej udarcem zabija Brazilac Jairo.

U 17. minuti Jairo je ponovno zaprijetio, ali Brazilac je pucao iznad gola.

Samo šest minuta nakon prvog gola Hajduk stiže do nove prednosti. U 20. minuti Gyurcso je proigrao Jaira koji se sjajno oslobodio pratnje i lako zabio za vodstvo 2:0. Brazilcu je to bio osmi gol u Hrvatski Telekom Prvoj ligi ove sezone.

Inter je prvi put zaprijetio tek u 23. minuti kada je Rak s 25 metara pucao pored gostujućeg gola. Do poluvremena su gosti pokušavali preko Caktaša, a Inter je u samoj završnici prvog dijela imao 'mrtvaca', Kaluđerović je u petercu došao do lopte, pucao je, ali taj je pokušaj 'zapeo' na gredi.

• +9
Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, NK Inter Zaprešić - HNK Hajduk Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL

U nastavku je bilo poprilično živahno, a Hajduk je do novog gola stigao u 51. minuti. Gyurcso je ubacio u šesnaesterac Intera, u skoku je najviši bio Mijo Caktaš koji za 3:0 zabija glavom.

Imali su nakon toga gosti još nekoliko prilika, prvo je Caktaš loše pucao, potom je Jairo pogodio stativu, a Gyurcsov pokušaj odlazi malo pored okvira domaćeg gola. U samoj završnici Hajduk je ostao s deset igrača jer je u 78. minuti zbog ozljede koljena iz igre izašao Stipe Vučur, a sve su izmjene već bile obavljene...

Domaćin do počasnog gola stiže doslovno u posljednjim sekundama utakmice, u 93. minuti Miškovićev je pokušaj Posavec obranio, ali lopta dolazi do Tsoneva koji zabija za konačnih 3:1 u svom debiju za Inter.

Inter Zaprešić-Hajduk1:3
Osijek-Slaven Belupo17:30