TRIJUMF NA RUJEVICI

Hajduk nakon pet godina svladao Rijeku, mladi Letica heroj Splićana!

02.12.2017 u 19:54

U derbiju 18. kola HT Prve lige nogometaši Hajduka svladali su na Rujevici Rijeku rezultatom 2:1, zahvaljujući golovima Bašića i Ercega, ali i obrani penala mladog Karla Letice...

Hajduk je napokon proigrao. Nakon impresivnog trijumfa u Gradskom vrtu protiv Osijeka u četvrtfinalu Kupa u srijedu, ove subote svladao je i Rijeku na Rujevici te pod novim trenerom Željkom Kopićem pokazao da može igrati dobar nogomet i uspješno se boriti za drugo mjesto na ljestvici HT Prve lige. Riječani su pak nastavili sa svojim neuvjerljivim igrama koje već dugo traju, a trijumf kod Cibalije u prethodnom kolu ipak nije bio početak boljih dana za Matjaža Keka.

• +3
HT Prva liga, 18. kolo: Rijeka - Hajduk Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

Splićani su na trijumf protiv jadranskog rivala čekali još od 2012. godine, no dvoboj nije mogao bolje početi za Hajduk. Već u trećoj minuti je poveo, nakon što je Prskalo poklonio ispucavanjem loptu u noge Tomi Bašiću, a ovaj ga je zatim krasnim lobom s tridesetak metara uspješno savladao.

Rijeka - Hajduk 0:1 (Bašić 3) Autor: YouTube

Prednost gostiju nije dugo trajala. Rijeka je odmah nakon primljenog pogotka pritisnula i izjednačila u 11. minuti, zahvaljujući odličnoj asistenciji Kvržića i još boljoj realizaciji Filipa Bradarića koji je pogodio s lijeve strane u suprotne rašlje.

Rijeka - Hajduk 1:1 (Bradarić 11) Autor: YouTube

No, Bradarić se ubrzo ozlijedio i morao izaći iz igre, a nakon što je u posljednjim minutama prvog dijela Gavranović zakasnio na jedno ubacivanje pojačanje i propustio priliku zabiti iz blizine, bilo je jasno da će Riječani imati problema do kraja ove utakmice.

Hajduk je ponovo došao na svoje u 52. minuti, zahvaljujući Anti Ercegu koji je ukrao jednu loptu riječkoj obrani i zatim se probio desnom stranom te provukao loptu pokraj Prskala za novo vodstvo gostiju.

Rijeka - Hajduk 1:2 (Erceg 52) Autor: YouTube

Rijeka se pokušala vratiti u utakmicu i dobila idealnu priliku u 69. minuti, kada je Memolla srušio Kvržića, a sudac Pajač pokazao na bijelu točku. No, 20-godišnji Karlo Letica fantastično je 'pročitao' Gavranovića i obranio mu kazneni udarac.

Letica obranio penal Gavranoviću 67' Autor: YouTube

Do kraja susreta Riječani više nisu dobili sličnu priliku i morali su se pomiriti s porazom koji ih vraća na četvrto mjesto, s tri boda zaostatka za Osijekom i Hajdukom, a gosti mogu odahnuti, jer su u posljednje dvije utakmice pokazali da mogu pobjeđivati najveće rivale HT Prve lige pa će i pritisak navijača koji su bili vrlo nezadovoljni ipak malo splasnuti...

Rijeka - Hajduk, izjave trenera Autor: YouTube