slavlje u gradskom vrtu

Osijek krasnim golovima prekinuo seriju neuspjeha i napokon trijumfirao!

02.12.2017 u 16:53

U dvoboju 18. kola HT Prve lige nogometaši Osijeka pobijedili su u Gradskom vrtu Slaven Belupo rezultatom 2:0 te tako prekinuli seriju od četiri utakmice bez pobjede...

Zekićeva momčad upala je bila u krizu tijekom mjeseca studenog, što je kulminiralo ispadanjem iz Kupa u dvoboju protiv Hajduka prošle srijede, no tri dana kasnije uspjela se ipak vratiti pobjedničkim navikama i prekinuti neugodan niz od četiri utakmice bez pobjede.

Protiv Slaven Belupa ove subote u Gradskom vrtu Osječani su dominirali većim dijelom susreta i zasluženo stigli do trijumfa, dok će gosti morati pokazati više u nastavku sezone kako bi izbjegli uključivanje u borbu za opstanak tijekom proljeća.

Bio je to dvoboj u kojem je domaćin došao na svoje već u 17. minuti. Tada je Dmitro Lopa s ruba kaznenog udarca krasnim udarcem svladao Markovića i doveo Osječane u vodstvo.

Osijek - Slaven 1:0 (Lopa 17) Autor: YouTube

U drugom dijelu Grezda i Marić imali su priliku udvostručiti prednost, no to je na kraju ipak napravio Alen Grgić koji je preciznim udarcem s dvadesetak metara uspješno riješio utakmicu u 77. minuti.

Osijek - Slaven 2:0 (Grgić 77) Autor: YouTube

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, što znači da je Osijek smanjio svoj zaostatak za Dinamom na devet bodova, ali uz utakmice više, dok je Ivkovićev Slaven ostao u donjem dijelu ljestvice, sa šest bodova više od osmoplasirane Cibalije...

Osijek - Slaven, izjave trenera Autor: YouTube