SKI SKOKOVI

Gregor Schlierenzauer slavio u Kulmu

10.01.2009 u 16:25

Austrijanac Gregor Schlierenzauer pobijedio je u natjecanju Svjetskog kupa u skijaškim skokovima u Kulmu postavivši sa letom od 215.5 metara i novi rekord skakaonice

Schlierenzauer (19) je u Kulmu došao do 14. pobjede u karijeri, a u prvoj seriji je doletio do 199.5 metara. Vodeći u ukupnom poretku Švicarac Simon Ammann u prvoj je seriji vodio sa 207.5 metara, a u drugom je došao do 199.5 metara - 16 metara kraće od monstruoznog skoka Schlierenzauera. Treće mjesto je osvojio Austrijanac Martin Koch (197.5/209), dok je austrijski junak i pobjednik Novogodišnje turneje Wolfgang Loitzl očito previše slavio i natjecanje je završio na sedmom mjestu.

U ukupnom poretku vodi Ammann sa 957 bodova, Schlierenzauer ima 117 bodova manje, a treći je Loitzl sa 775 bodova.

1. Gregor Schlierenzauer (AUT) 398,0 (199,5/215,5)

2. Simon Ammann (ŠVI) 390,1 (207,5/195,5)