PREMIER LIGA

Grbićev klub doživio debakl, osam golova na ogledu Newcastlea i Lutona

03.02.2024 u 20:45

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Aston Villa je kao gost pregazila posljednji Sheffield United sa 5:0 (4:0).

Susret je bio zaključen već nakon samo 20 minuta nakon kojih je Villa vodila sa 3:0 golovima McGinna (12), Watkinsa (16) i Baileya (20). Nedugo zatim Tielemans (30) je zabio i četvrti gol da bi početkom nastavka Alex Moreno (47) zaokružio na konačnih 5-0.

Sheffield United, kod kojega u sastavu zbog ozljede glave nije bilo novopridošlog hrvatskog vratara Ive Grbića, uvjerljivo je posljednji s deset bodova.

Spektakularnu utakmicu odigrali su Newcastle United i Luton Town, a nakon brojnih preokreta i čak osam golova momčadi su podijelile bodove odigravši 4:4 (2:2).

Newcastle je u prvom poluvremenu vodio sa 1:0 i 2:1 golovima Seana Longstaffa (7, 23), no Osho (21) i Barkley (41) su uspijevali poravnati. U nastavku je Luton s dva gola u razmaku od tri minute stigao do prednosti od 4:2, strijelci su bili Morris (59-11m) i Adebayo (62). Ipak, uslijedio je brzi odgovor domaćih koji su stigli do 4:4 preko Trippiera (67) i Barnesa (73).

Do kraja se rezultat nije mijejao pa je Newcastle.

U prvoj utakmici 23. kola Everton i Tottenham Hotspur su na Goodison Parku igrali 2:2 (1:2). Gosti iz Londona dva su puta vodili, oba puta strijelac je bio Richarlison (4, 41), no domaći su uspjeli spasiti bod. Na 1:1 sredinom prvog dijela poravnao je Harrison (30), da bi na konačnih 2:2 poravnao Branthwaite (90+4) u samoj završnici dvoboja.

Ispustivši dva boda u sudačkoj nadoknadi Tottenham je propustio bodovno se izjednačiti s drugim Manchester Cityjem i trećim Arsenalom, ostao je četvrti sa 44 boda, dva manje od Cityja i Arsenala, a sedam manje od vodećeg Liverpoola.