Gostima se skoro osvetio podcjenjivački pristup

• Zadnja izmjena 21.07.2010 09:11
  • Objavljeno 21.07.2010 u 08:46
Koper - Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midžor / PIXELL

Slovenski mediji posvetili su dio prostora utakmici Kopera i Dinama u kojoj je njihov predstavnik umalo nadoknadio veliki zaostatak iz Maksimira 5:1

Tako slovenski Dnevnik piše da je Koper bio na pragu velikog čuda, ali da se ono nije dogodilo prije svega zahvaljujući Butini koji je zaustavio udarac Brulca u 86. minuti. Njihov novinar piše da je slovenski prvak pružio puno bolju igru nego tjedan dana ranije, a da se gostima osvetio podcjenjivački pristup, odnosno nedolazak trenera Velimira Zajeca koji je otišao na susret u Tiranu.

Delo piše kako je Koper umalo izveo potpuni preokret koji nisu očekivali ni najveći optimisti. Autor teksta navodi da je njihov predstavnik imao od 76. minute igrača više i 3:0, ali da su gosti preživjeli i sretno se izvukli. I u tome tekstu se ističe spasiteljska uloga Butine, jer je prema njima vratar hrvatske momčadi najzaslužniji za nastavak Dinamove europske avanture.

24ur izašao je s naslovom 'Koper korak do senzacije'. Piše kako se slovenski prvak nije predao bez obzira na to što je Dinamo stigao s prednošću od 5:1. U tekstu stoji da se Koper visokom pobjedom oprostio od europskog natjecanja, ali i da je imao prilike za četvrti gol koji bi ga odveo dalje.