NIJE KRIVA OBRANA

Goluža: Dancima su suci bili vjetar u leđa

20.01.2011 u 22:08

Nakon poraza od Danaca 34:29 izbornik Slavko Goluža obrušio se na suce tvrdeći da su pomagali suparnicima, ali priznao je da su drugo poluvrijeme njegovi izabranici igrali slabo

I dok je Hrvatska u prvom poluvremenu utakmice protiv Danske igrala čvrsto i ozbiljno, nastavak je donio potpuni pad.

'Prvo poluvrijeme smo odigrali dobro, imali smo par grešaka, no sve u svemu dobro. U drugom poluvremenu smo pali. Ključ poraza leži u tri stvari – igrač više, nismo imali potporu golmana i treće je suđenje. Nemam što zamjeriti igračima. Ne bih se htio vaditi na suce, ali Danci su imali veliku njihovu potporu i vjetar u leđa. Tako se ne sudi reprezentaciji našeg renomea', kazao je Slavko Goluža za HTV nakon utakmice.

Zanimljivo da velik dio utakmice nije igrao Balić, a nije se naigrao niti Lacković.

'Ivano je zaredao s greškama i što sam trebao napraviti? Ostaviti ga u igri? Ušao je Duvnjak i odigrao u redu, ali protok lopte nije bio dovoljno dobar. Isto i s Lackovićem, zaredao je s greškama i zar sam ga trebao čekati?'

Izbornik Goluža ne smatra da smo igrali lošu obranu.

'U pojedinim trenucima smo igrali dobru obranu, ali nedostajala je potpora golmana. S druge strane, Danci su imali dobar dan i sve im je ulazilo.'

Drago Vuković također nije skrivao razočaranje nakon poraza od Danske.

'Sve im je ulazilo. Oni nam naprave seriju od tri gola, a to se nama ne smije dogoditi. Moramo pobijediti sljedeće tri utakmice ako se želimo boriti za odličja', završio je Vuković.