kvalifikacije za ligu prvaka

Golijada i veliki preokret u Solunu, Salzburg siguran, AEK izdržao i s igračem manje

08.08.2018 u 23:09

U srijedu su odigrane i tri preostale utakmice 3. pretkola Lige prvaka, a najzanimljivije je bilo u Solunu gdje je PAOK nakon 17 minuta gubio 0:2 protiv moskovskog Spartaka, a nakraju ipak slavio 3:2...

Čak pet golova vidjeli su navijači na utakmici u Solunu. No, nije dobro počelo za domaćine, Rusi su u utakmicu krenuli silovito te su golovima Popova (7) i Promesa (17) vrlo rano stekli - barem se tako činilo - osjetnu prednost.

No, domaćin je već do poluvremena uspio napraviti veliki preokret-  zabijali su Prijović (29 - pen), Limnios (39) i Pelkas (44). U drugom dijelu je Spartak imao priliku za izjednačenje, ali je penal Promesa obranio vratar Paschalakis

Red Bull je u Salzburgu golovima Dabbura (16, 45 pen) i Sammasekoua (81) s glatkih 3:0 pobijedio makedonskog prvaka Škendiju iz Tetova i već praktički osigurao zadnji krug.

U Glasgowu su Celtic i AEK odigrali 1:1.Škoti su poveli golom McGregora (17), a za Grke je izjednačio Klonaridis (44). Jozo Šimunović je utakmicu odgledao s Celticove klupe za pričuve, dok je Marko Livaja u napadu AEK-a igrao do 77. minute. Napomenimo kako su gosti od 57. minute igrali s desetoricom igrača nakon što je Galanopoulos dobio drugi žuti karton...