HEROJSKI OTPOR

Getafe Barceloni nanio prvi poraz sezone

26.11.2011 u 23:48

Igrači Getafea u madridskom su predgrađu svladali Barcelonu sa 1:0, a slavit će se i u gradskom središtu jer je Real sada otišao na opipljivih šest bodova prednosti

Barcelona je imala 66 posto posjeda lopte te više od 20 udaraca prema golu, ali bio je to jedan od onih dana kada jednostavno ne ide.

Domaćini su poveli golom Juana Valere kojemu je u 67. minuti asistirao Sarabia, a Barca je najopasnija bila u završnici dvoboja.

Prvo je u 90. minuti sudac opravdano zbog zaleđa poništio gol Messija, da bi u četvrtoj minuti nadoknade argentinski čarobnjak pogodio ststivu. Moya je obranio snažan šut Pedru iz odbijanca i prepuni stadion Alfonso Perez mogao se početi prepuštati užitku neobuzdanog slavlja.

Barceloni je to bio prvi poraz u 23. službenoj utakmici sezone, a s nulom iz Getafe povećali su bodovni zaostatak za Realom na šest bodova. Do prvog prvenstvenog derbija sezone (10. prosinca, Madrid) još su dva kola u kojima će Barcelona dočekati Rayo Vallecano i Levante.