serie a

Gattuso izbacio Kalinića iz momčadi Milana, pa jedva pobijedio slabašni Chievo

18.03.2018 u 19:07

Milan je ugostio Chievo koji se bori za ostanak u Serie A. U momčadi 'rossonera' nije bilo našeg napadača Nikole Kalinića kojeg je trener Gennaro Gattuso izbacio zbog nezalaganja na treninzima. No, čini se da mu Kalinić nije jedini problem, gubio je Milan 2:1 na poluvremenu, jedva stigao do 3:2 pobjede protiv slabašnog davljenika...

AC Milan je ugostio Chievo, koji se bori za opstanak, i na poluvremenu je gubio 1:2. No, Milan je uspio u drugom poluvremenu preokrenuti rezultat, a pobjednički gol za 3:2 zabio je Andre Silva u 82. minuti. Mogao je Milan doći i do četvrtog gola, ali u sudačkoj nadoknadi veznjak Franck Yannick Kessie nije iskoristio penal.

Hrvatski napadač Nikola Kalinić nije bio čak ni na klupi za pričuve Milana, ali to više i nije čudo budući da se njegova minutaža drastično smanjila od dolaska Gennara Gattusa na trenersku klupu. Gattuso ga je navodno izbacio iz momčadi jer se Kalinić nije dovoljno trudio na treninzima.

'Ako ne vidim želju i zalaganje na treningu, neću te pozvati na utakmicu', otkrio je Gattuso i dodao:

'Trebamo igrače koji su na 100 posto svojih mogućnosti. Potrebna nam je fizička i psihička snaga, ne smijemo razmišljati o potencijalu, već o trenutnom stanju.'

Badeljeva Fiorentina je u sudačkoj nadoknadi u nedjelju u gostima dobila Torino 2:1, dok je Inter na gostovanju kod Sampdorije u dvoboju 29. kola talijanske Serie A slavio 5:0.

Fiorentina je povela u 59. minuti nakon greške domaćina. Jordan Veretout je presjekao dodavanje, sjurio se prema golu i zatresao mrežu. Time se je iskupio za neiskorišteni penal u 14. minuti. Torino uspjeva poravnati pred kraj susreta, u 86. minuti Andrea Belotti pogađa za 1:1.

• +4
Serie A, Inter - Napoli Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

I kad se činilo da će susret završiti remijem branič Torina Cristian Daniel Ansaldi je u sudačkoj nadoknadi igrao rukom i sudac je dosudio penal za Fiorentinu, drugi na utakmici. Ovaj puta ulogu izvođača preuzeo je Cyril Thereau, koji je bio precizan sa bijele točke. Hrvatski reprezentativac Milan Badelj odigrao je cijeli susret za Fiorentinu.

Autor: youtube

Inter je na gostovanju kod Sampdorije slavio 5:0, a Ivan Perišić i Marcelo Brozović igrali su svih 90 minuta za Inter i bili su vrlo zapaženi u svojim ulogama. Perišić je sjajnim udarcem glavom sa 11 metara na ubačaj Cancela donio prednost Interu u 26. minuti, a preostala četiri pogotka postigao je Mauro Icardi.

• +7
Ivan Perišić Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Nogometaši Napolija primakli su se vodećem Juventusu na dva boda zaostatka nakon minimalne 1:0 pobjede protiv Genoe u susretu 29. kola talijanskog prvenstva. Jedini gol na utakmici postigao je Albiol (72).

Marko Rog igrao je od 86. minute za Napoli koji sada ima 73 boda, dok je Juventus, koji je u subotu odigrao 0:0 na gostovanju kod SPAL-a na 75.

U drugom susretu igranom u nedjelju navečer Lazio i Bologna igrali su 1:1. Poveli su gosti preko Verdija (3), a poravnao je Lucas Leiva (16). Lazio je ostao peti s 54 boda, jednim manje uz utakmicu više od četvrtog Intera, dok je Bologna 11. s 34 boda.