to je pravi nogomet

Pogledajte svih šest golova na utakmici sezone koju su odigrali Osijek i Hajduk

18.03.2018 u 17:56

U derbiju 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek i Hajduk su u Gradskom vrtu odigrali vjerojatno najbolju utakmicu dosadašnjeg dijela prvenstva. Na kraju smo vidjeli šest golova, a utakmica je završila bez pobjednika, 3:3...

Gosti su krenuli furiozno, utakmica je praktilki tek počela, a Hajduk je poveo! Mađar Gyurcso probio je lijevi bok i ubacio u šesnaesterac domaćina, a na tu je loptu natrčao Toma Bašić kojemu nije bilo teško matirati nemoćnog Malenicu.

Autor: youtube

Hajduk je nakon ranog vodstva pritisnuo još jače, prilike za povećanje vodstva u razmaku os damo nekoliko minuta na samom startu derbija imali su Juranović i Gyurcso. No, imao je i Osijek što za reći, već u 6. minuti Letica je sjajno reagirao i zaustavio pokušaj Grezde. Samo minutu kasnije zaprijetio je Barišić iz slobodnog udarca, no lopta završava na gredi. Sve je već tada 'mirisalo' na golijadu... No, na izjednačenje se čekalo do 22. minute. Boban je odradio većinu posla, probio je trojicu, ubacio u peterac Hajduka pa strijelac Marić nije imao previše problema da pospremi loptu u gol gostiju.

U 25. minuti domaćin je mogao doći je do potpunog preokreta, ali Letica je ponovno uspješniji od Grezde, uspio mu je izbiti loptu u situaciji kad su se našli 'oči u oči'. Samo deset minuta kasnije Letica je ponovno spasio Hajduk! I ponovno je sjajnom reakcijom zaustavio pokušaj - Grezde.

U 38. minuti novi preokret - iz slobodnjaka je pucao Lopa, a lopta se nezgodno odbila ispred golmana 'bilih', 'žabica' je prevarila Leticu i završila u golu! Bila je to njegova strana, morao je bolje reagirati... No, Osijek je poveo 2:1!

Navijači Osijeka nisu imali priliku ni dostojno proslaviti gol, a Hajduk je već izjednačio! Samo tri minute kasnije, u 41. minuti, na semaforu je pisalo - 2:2! Nakon gužve u šesnaestercu Osijeka lopta se nekako odbila do Savvasa, a Grk zabija za novo izjednačenje u Gradskom vrtu!

Drugi dio derbija Osijeka i Hajduka počeo je prilikom domaćina, iz slobodnog udarca zaprijetio je Barišić, no Letica je obranio. A već dd 57. minute Hajduk je ponovno u vodstvu. Caktaš i Said napravili su pomutnju u obrani Osijeka, Said je izvrsno ubacio u peterac Osijeka, a njegov oštri ubačaj u svoju mrežu za vodstvo Hajduka 3:2 zabija Šimunec.

Nakon toga ponovno je ritam igre podignut, pokušavalo se s obje strane, redale su se prilike, a golman Hajduka Letica s nekoliko je intervencija pokazao svoju klasu. Izdvojiti treba obrane Bobanu i Grezdi u 70. minuti utakmice.

Osam minuta kasnije sudac Fran Jović dosudio je penal za Osijek. Opravdano jer je Caktaš igrao visoko podignutom nogom. Siguran je s bijele točke bio Hajradinović.

U 87. minuti Hajduk je ostao s igačem manje, drugi žuti karton dobio je Fomitschow, no rezultat se nije mijenjao.