upozorenje za 'modre'

Gareth Bale se razigrao baš uoči utakmice s Dinamom; u uvjerljivoj pobjedi Tottenhama Velšanin je zabio dva gola

28.02.2021 u 19:01

U 26. kolu engleske Premier lige Tottenham je na svom terenu svladao Burnley 4:0 (3:0) uz dva gola Garetha Balea

Dinamov suparnik u osmini finala Europske lige pokazao se protiv Burnleyja u vrlo dobrom izdanju i već nakon pola sata igre stvorio tri gola prednosti.

Kombinacija južnokorejskog reprezentativca Sona i Garetha Balea dovela je do prvog pogotka 'spursa' već u 2. minuti.

U 15. minuti Harry Kane je udarcem s desetak metara svladao Popea, a u 31. minuti to je uspjelo i Lucasu Mouri. U 55. minuti Bale je postigao i drugi gol, a ponovno je u ulozi asistenta bio Son.

Imali su domaći još nekoliko vrlo izglednih prilika, ponajviše iz brzih kontranapada, ali im je nedostajalo preciznosti u završnici za još uvjerljiviju pobjedu momčadi Josea Mourinha.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Arsenal je došao do pobjede u Leicesteru, gdje je 3:1 nadigrao Leicester City.

• +6
Leicester City - Arsenal, Premiership, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Michael Regan / POOL

Domaća momčad je povela golom Tielemansa već u 6. minuti, ali je golovima Davida Luiza u 39. minuti te Lacazettea iz kaznenog udarca u drugoj minuti sučevog dodatka Arsenal već do poluvremena došao u prednost. Pobjedu 'topnika' potvrdio je Nicolas Pepe golom u 52. minuti.

U dvoboju Crystal Palacea i Fulhama nije bilo golova.

Tottenham je s 39 bodova zasjeo na osmo mjesto, a Arsenal je s 37 bodova na 10. poziciji. Leicester je ostao treći s 49 bodova, koliko ih ima i drugoplasirani Manchester United, ali s utakmicom manje. Vodeći Manchester City ima 62 boda.

Crystal Palace je na 13. poziciji s 33 boda, Burnley je na 15. mjestu s 28 bodova, a Fulham je s 23 boda ostao u zoni ispadanja na 18. mjestu.