Francuski rukometaši komentirali sve što se događalo na tribinama gdje su dominirali Hrvati; spominju provokacije i alkohol

• D. S.
  • Zadnja izmjena 14.01.2022 10:02
  • Objavljeno 14.01.2022 u 10:02

Hrvatska reprezentacija porazom od Francuske (22:27) započela je svoj nastup u skupini C na Europskom prvenstvu u Szegedu, a o atmosferi na tribinama govorili su rukometaši pobjedničkog sastava

Oslabljena i pomlađena Hrvatska imala je odličnu potporu s tribina. Huk s tribina davao je dodatni motiv našim rukometašima koji su pružili odličan otpor aktualnim olimpijskim pobjednicima. 'Kauboji' su pukli tek u zadnjih deset minuta nakon što su uslijedila tri isključenja…

Ta situacija iz 49. minute (David Mandić dobio je i plavi karton) razljutila je hrvatske navijače pa su na parket doletjeli upaljači i plastične čaše. Evo kako su na to gledali francuski rukometaši…

'Meni je atmosfera bila odlična. Svjesni smo da je lokacija odigravanja jako blizu Srbije i Hrvatske i da ima puno njihovih navijača. Pogodili su nas s par boca i upaljača, sve me to podsjetilo na utakmice na Balkanu', rekao je Nikola Karabatić koji tako ništa ne zamjera.

• +43
Hrvatska - Francuska, 1. kolo rukometnog Eura 2022. Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

'Sve je to dio utakmice i očekivali smo to. Lijepo je igrati pred navijačima jer smo u posljednje vrijeme igrali u praznim dvoranama. Bilo je nekoliko navijača koji su se brzo napili. Dobro smo reagirali na provokacije', dodao je vratar Vincent Gerard koji je u jednom trenutku ušao i u raspravu s nekim osobama na tribinama.