nova europska iskušenja

Dinamu stiglo veliko upozorenje; Rapid preokrenuo protiv LASK-a, West Ham bez Vlašića slavio kod Aston Ville, a Genk drugu utakmicu zaredom zabio šest golova

31.10.2021 u 19:50

Sva tri Dinamova suparnika u H skupini Europske lige, upisale su pobjede ove nedjelje. Riječ je o West Ham Unitedu, Rapidu i Genku.

Idući suparnik zagrebačkog Dinama u Europskoj ligi, bečki Rapid je u susretu 13. kola austrijskog prvenstva pobijedio LASK sa 3:2 produživši niz bez poraza na šest utakmica.

LASK je poveo u 17. minuti golom Thomasa Goigingera, no Rapid je okrenuo rezultat s tri gola u nizu. Strijelci su bili Ercan Kara (41, 38) i Marco Grull (86).

U posljednjim trenucima susreta gosti su smanjili na 3:2 golom Felixa Luckenedera.

Rapid je trenutačno peti sa 16 bodova, čak 19 manje od lidera RB Salzburga.

Lider skupine H, West Ham je u susretu 10. kola Premiershipa na gostovanju pobijedio Ason Villu sa 4:1.

Ben Johnson (7), Declan Rice (38), Pablo Fornals (80) i Jarrod Bowen (84) su zabili za londonski sastav, dok je za Villu strijelac bio Ollie Watkins (34). Domaćin je od 50. minute igrao bez isključenog Ezrija Konsa Ngoya.

Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić ušao je u sudačkoj nadoknadi, tako da je na terenu proveo tek koju sekundu.

West Ham se ovom pobjedom izjednačio na trećem mjestu engleskog prvenstva s Manchester Cityjem.

U skupini H nalazi se i Genk koji je u susretu 13. kola belgijskog prvenstva na gostovanju deklasirao Waregem sa 6:2.

Za goste su zabili Ito (13), Thorstvedt (45), Onuachu (47), Heynen (52, 86) i Lucumí (54), a za Waregem Vossen (63) i Kuteša (82). Zanimljivo, Genk je u zadnja dva susreta zabio 12 golova. Prvo je zabio šest pogodaka u kup susretu protiv Sint-Eloois-Winkela (6:0), a danas i šest protiv Waregema.

Genk se trenutačno nalazi na šestom mjestu belgijskog prvensstva sa 20 bodova, šest mane od vodećeg Club Bruggea.

U četvrtak se sastaju Dinamo i Rapid, te Genk i West Ham.