bundesliga

[FOTO] Veliki njemački derbi, prepun golova, obilježili Lewandowski i Haaland; Bayern ponovno preuzeo vrh

06.03.2021 u 20:40

Bayern je na svom stadionu dočekao dortmundsku Borussiju, pod pritiskom pobjede RB Leipziga koji je na kratko preuzeo vrh tablice. Ipak, momčad Hansija Flicka uspjela je nadoknaditi zaostatak od 0:2, koje je 'žuto-crnima' donio Erling Haaland, i to na samom početku dvoboja. Na kraju su Bavarci slavili 4:2

Utakmica je počela šokantno za europskog prvaka jer Norvežanin Erling Haaland im je zabio dva gola u prvih devet minuta.

No, Bayern je preokrenuo jer ima prvog topnika i najboljeg igrača Europe, Roberta Lewandowskog, koji je u 26. minuti smanjio, a u 44. minuti iz penala i poravnao.

Rezultat 2:2 je stajao sve do 88. minute kada je Leon Goretzka pogodio za preokret, a Lewandowski svojim trećim golom u 90. minuti postavio konačnih 4:2.

Poljak ganja legendarni rekord Gerda Müllera od 40 bundesligaških golova u sezoni, a deset utakmica prije kraja Lewandowski je na 31 golu.

Bayern je za dva boda prestigao Leipzig, koji je bio na vrhu nekoliko sati, dok je Borussia tek šesta sa 16 bodova manje.