NBA LIGA

[VIDEO] Večer za pamćenje i rekord zvijezde Memphis Grizzliesa, a žrtva su bili Bullsi i to u Chicagu

27.02.2022 u 09:20

Memphis Grizzlies su u gostima sinoć sa 116-110 pobijedili Chicago Bullse, a predvodio ih je Ja Morant sa 46 koševa, što mu je učinak karijere, a i rekord je momčadi

Steven Adams je dodao 12 koševa i 21 skok za Memphis koji je prekinuo niz od dva poraza.

DeMar DeRozan je predvodio poraženi Chicago sa 31 poenom, Zach LaVine je ubacio 28 koševa, a Coby White 15 za Bullse kojima je ovo prvi poraz nakon šest pobjeda u nizu. Chicago je drugi na Istoku, dok je Memphis treći na Zapadu.

Boston Celtics su na gostovanju sa 113-104 bili bolji od Detroit Pistonsa, a do pobjede su ih predvodili Jaylen Brown sa 27 i Jayson Tatum sa 26 koševa. Boston, šesta momčad Istoka, tako je upisala 11- pobjedu u zadnjih 12 utakmica.

Cade Cunningham je bio najbolji pojedinac Pistonsa sa 25 ubačaja, sedam skokova i tri asistencije. Cory Joseph je dodao 15 koševa, Marvin Bagley 14, a Saddiq Bey 13.

Denver Nuggets su kod kuće sa 115-110 nadigrali Sacramento Kings, a Monte Morris je zabio odlučujuću u zadnjoj minuti i utakmicu završio sa 21 poenom.

Nikola Jokić je upisao triple-double sa 18 koševa, 11 asistencija i deset skokova, a Aaron Gordon je ubacio 23 koša uz devet skokova za petu uzastopnu pobjedu šeste momčadi Zapada.

Kod Sacrammenta najbolji je bio De'Aaron Fox sa 26 ubačajem i deset asistencija.

Brooklyn Nets su sa 126-123 pobijedili Milwaukee Buckse na krilima Kyriea Irvinga koji je zabio 38 koševa. Brooklyn, koji je sedmi na istoku, nadoknadio je zaostatak od sedam koševa u zadnjoj četvrtini.

Seth Curry je u pobjedi Brooklyna sudjelovao sa 19 koševa, Andre Drummond sa 17 koševa i 12 skokova.

Milwaukee je predvodio sa učinkom sezone Bobby Portis koji je ubacio 30 koševa, od čega osam trica. Giannis Antetokounmpo ga je pratio sa 29 pogodaka, 14 skokova i šest asistencija, dok je Khris Middleton ubacio 25 koševa.

Atlanta Hawks su kod kuće sa 127-100 svladali Toronto Raptorse, sedmu momčad Istoka. Trae Young je za pobjedu svoje momčadi zabio 41 koš od čega 25 u prvom poluvremenu, pridodavši tome 11 asistencija.

Hawksima koji su deseti na Istoku, ovo je deseta pobjeda u zadnjih 12 utakmica.

Toronto je predvodio Fred VanVleet sa 24 koša.

Cleveland Cavaliers su kod kuće sa 92-86 nadigrali Washington Wizardse.

Lauri Markkanen, kojem je ovo bila tek druga utakmica nakon što ih je zbog ozljede propustio 11, predvodio je Cavse sa 23 koša i šest skokova.

Miami Heat je kod kuće sa 133-129 pobijedio San Antonio Spurse. Miami je uspio nadoknaditi 16 koševa zaostatka iz prve četvrtine, a na početku zadnje je vodio.

Jimmy Butler i Herro su svaki ubacili po 27 koševa za Miami. Kyle Lowry je dodao 13 koševa i 10 asistencija za Miami koji je vodeći u Istočnoj konferenciji.