KOŠARKAŠKO PRVENSTVO

[FOTO] U neizvjesnom okršaju Cibona uzvratila Zadru i izjednačila u finalnoj seriji

U drugom susretu finala doigravanja košarkaškog prvenstva Hrvatske Cibona je u KC Dražen Petrović pobijedila Zadar sa 77-73 i u seriji na tri pobjede izjednačila na 1-1

Nakon što je Zadar u prvom susretu u Zagrebu slavio sa 77-70, Cibona je u drugom dvoboju u svojoj dvorani pobijedila sa 77-73 izjednačivši na 1-1.

Finalna serija sada seli u Zadar gdje su na rasporedu iduće dvije utakmice. Treća utakmica na rasporedu je u nedjelju 5. lipnja, a četvrta je dva dana kasnije ponovo u dvorani Krešimir Ćosić. Eventuana peta igrala bi se 10. lipnja u Košarkaškom centru Dražen Petrović.

Zadar je bolje ušao u susret i nakon četiri minute igre imao je osam razlike (13-5). Cibona je uzvratila i do kraja prve četvrtine je izjednačila na 23-23. Drugi dio igre pripao je 'Vukovima' i na odmor se otišlo sa +7 za Cibonu (43-36). Treća četvrtina ponudila je nervoznu igru s mnogo pogrešaka na obje strane, a taj dio igre dobili sui gosti sa 16-15.

Cibona je na startu posljednje četvrtine imala +6 (58-52), no Zadar je uspio okrenuti rezultat i četiri minute prije kraja stigao je do vodstva 68-66. I stao. Cibona tada radi seriju 8-0 za 74-68 minutu prije kraja.

Anthony Carter je tricom smanjio na 74-71, a nakon što je Amar Gegić realizirao jedno bacanje, Carter je novim košem smanjio na -2 (75-73), no do kraja susreta je bilo samo šest sekundi. Zadrani su napravili brzi prekršaj, a Toni Nakić realizirao oba bacanja za konačnih 77-73.

• +3
KK Cibona - KK Zadar, 2. utakmica finala PH, 2021/22. Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic/PIXSELL

Cibonu su do pobjede predvodili Donald Reuvers sa 13 koševa, Roko Prkačin je zabio 12 koševa uz 10 skokova, dok je Amar Gegić dodao 10 koševa i upisao pet skokova. Kod Zadra najefikasniji su bili Carter sa 20 koševa i šest skokova, Pavle Marčinković sa 16 koševa i Dario Drežnjak sa 11 koševa.