serie a

[FOTO] Težak poraz Fiorentine pred svojim navijačima; 'viole' su sve dalje od plasmana u Europu

27.04.2022 u 20:55

U zaostaloj utakmii 20. kola talijanske Serie A nogometaši Udinesea su slavili 4:0 na gostovanju kod Fiorentine

Pablo Mari je u 12. minuti doveo Udinese u vodstvo, a u 36. minuti je Gerard Deulofeu udvostručio prednost gostiju.

Taj je rezultata stajao sve do sučevog dodatka u drugom poluvremenu, kad su Walace (90+2) i Udogie (90+6) potpuno potopili 'viole'.

• +5
Fiorentina - Udinese, Serie A, 27.4.2022. Izvor: Profimedia / Autor: Fabio Fagiolini/LiveMedia / Shutterstock Editorial / Profimedia

Za Udinese je to bila deseta pobjeda u sezoni, a s 43 boda momčad iz Udina zauzima 11. mjesto. Fiorentina je ostala na 56 bodova, ali je s dva uzastopna poraza smanjila izglede za plasman u Europsku ili Konferencijsku ligu. Trenutačno petoplasirana Roma ima 58 bodova, a šestoplasirani Lazio je bodovno poravnat s Fiorentinom.