FRANCUSKA LIGA

[FOTO] PSG nije dozvolio iznenađenje kod Nantesa te se vratio na vrh prvenstvene ljestvice

03.09.2022 u 23:06

Nogometaši Paris St. Germaina pobijedili su u gostima Nantes 3:0, u dvoboju 6. kola Ligue 1 te su se vratili na prvo mjesto ljestvice

Dva pogotka u petoj pobjedi Parižana postigao je Kylian Mbappe. Oba puta mu je asistirao Messi, a Mbappe je u 18. i 54. minuti zabijao za 1:0 i 2:0.

Inače, Nantesu je od 24. minute bio otežan ionako kompliciran posao u ovom susretu jer je tada isključen Brazilac Fabio. Do kraja je još Nuno Mendes zabio za potvrdu pobjede i konačnih 3:0.

Lyon je bio vrlo uvjerljiv na svom terenu te je s 5:0 nadigrao pretposljednji Angers. Dva pogotka postigao je Toko-Ekambi, a po jedan Lacazette, Lukeba i Dembele za četvrtu pobjedu Lyona koji ima odigranu utakmicu manje.

U nedjelju se sastaju Montpellier - Lille, Ajaccio - Lorient, Clermont - Toulouse, Brest - Strasbourg, Reims - Lens, Troyes - Rennes i Nica - Monaco.

• +3
Nantes - PSG, 6. kolo Ligue 1, 2022/23. Izvor: Profimedia / Autor: Jean-Francois MONIER / AFP / Profimedia